Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Juhan Paadam: oleme Eesti Laulu võitja leidnud juba enne finaali toimumist

Elina Nechayeva
Elina Nechayeva Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Pikaaegne Eurolaulu peaprodutsent Juhan Paadam on veendunud, et oleme tänavu Eesti Laulu võitja leidnud juba enne finaali toimumist.

"Kui Eesti laulust kõnelda nii, nagu mina seda mõistan, kuuluks esikoht Etnopatsydele, EV 100, eestikeelne, eestimeelne eesti lugu, aga nii see siiski ei ole. Peame ju vargsi ikkagi silmas eurolava ja otsused sünnivad just sellest kriteeriumist lähtudes. Me otsime ühte laulu ja selle, näib mulle, oleme leidnud juba enne finaali toimumist, konsensuslikult," märkis Paadam, kes oli ka Eestis toimunud 47. Eurovisioni lauluvõistluse peaprodutsent.

"Elina Nechayeva "La Forza" lööb oma ebatavalisusega," viitas Paadam tõenäolisele võitjale

Ennustusportaal OlyBet peab sama laulu lähima konkurendiga võrreldes pea kümnekordseks soosikuks.

Ka Eesti ennustusportaalis OlyBet ei ole ühelgi varasemal aastal olnud nii kindlat favoriiti kui tänavu Elina Nechayeva, kelle võidukoefitsient on 1.3. Samal ajal on tema lähima konkurendi Stig Rästa loo "Home" võidukoefitsient 12, millest ei jää palju maha ka Vajé ja Iiris & Agoh koefitsientidega vastavalt 13 ja 15. Kõige ebatõenäolisemaks Eesti laulu võitjaks peab OlyBet aga Evestust, millele panustajad saaksid võidu puhul raha tagasi koguni 501-kordselt.

"Ülejäänud kohtadele platseerumine oleneb suuresti žürii ja televaatajate vahelisest mõttevahetusest ehk kes ja kelle kõrgemale seab," ütles ka Paadam.

Paadami pingereas jagavad 2.-4. kohta Stig Rästa, Iris & Agoh ning Sybil Vane just sellises järjestuses, ent kohtade vahetus tabeli sees on tema sõnul absoluutselt võimalik ja võib vahel oleneda vaid mõnest häälest. "Pole ju ka vähetähtis, millised vaatajarühmad finaalile aktiivselt kaasa elavad ja hääletada võtavad," lisas Paadam.

Eesti Laulu finaal toimub 3. märtsil ja selle võitja sõidab Eestit esindama Eurovisioni lauluvõistlusele Portugali.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: