Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Videoankeet | Saa tuttavaks klassikatähtedega: Kristin Müürsepp

ERR Menu tutvustab iga päev ühte "Klassikatähed 2018" osalist. Flötist Kristin Müürsepp on Võrumaa tüdruk. 

Kristini flöödiõpingud said alguse Võru muusikakoolis, jätkusid Tallinna muusikakeskkoolis ning hiljem Eesti muusika- ja teatriakadeemias. Tema juhendajaks Tallinnas on olnud Mihkel Peäske.

Praegu täiendab Kristin ennast Leipzigi muusikakõrgkoolis professor Irmela Bossleri juures. "Muusikat tuleb kas teha täie pühendumisega või siis üldse mitte teha, vahepealseid võimalusi ei ole," usub Kristin.

Selleks, et muusika esitus kuulajat emotsionaalselt köidaks, on vaja tehnilist vilumust ja virtuoossust, alles siis saab pillist kõlavärve välja võluda ja oma fantaasiad kuuldavale tuua. Kristin võibki ennastunustavalt harjutada, puhkepause tegemata, mis pole vahel väga tervislik ja ei pruugi ka naabritele meeldida. Võrus kodus käies Kristinil naabritega muret pole, tema mänguga ollakse harjunud. Kodust eemal olles igatseb ta Võrumaa metsi ja oma seenekohti ning Eesti on ta südames kogu aeg olemas.

Kristin loodab õpingute lõppedes mängida professionaalses sümfooniaorkestris. Talle meeldib lava, aga staari staatus pole eesmärk. Kristin tahab saada heaks muusikuks – nii lihtne see ongi!

Kristin Müürsepp on pälvinud I koha vabariiklikul konkursil "Parim noor instrumentalist 2009", mitmeid auhinnalisi kohti vabariiklikel keskastmekoolide puhk- ja löökpillimängijate konkurssidel, II koha (2012) ja I koha (2013) Karlis Strahli nimelisel noorte flötistide konkursil Jaunais Flautists Riias, III preemia Eesti puhk- ja löökpillimängijate konkursil (2012) ja I preemia A. Reicha teose parima esituse eest ISA festivalil Austrias (2015).

Kristin on soleerinud Tallinna kammerorkestri, Tallinna muusikakeskkooli sümfooniaorkestri, Eesti muusika- ja teatriakadeemia sümfooniaorkestri ja Vanemuise sümfooniaorkestri ees, osalenud ERSO, Tallinna kammerorkestri, Baden Sinfonietta, Järvi Akadeemia Noorte Sümfooniaorkestri, Euroopa Liidu noorteorkestri jpt orkestrite töös. Ta on oma teadmisi täiendanud Felix Renggli, Kersten McCalli, Renate Greiss-Armini, Barthold Kuijkeni, Andrea Lieberknechti, Henrik Wiese jt meistrikursustel.

21. veebruaril kell 13.05 on Kristin Müürsepp külas Klassikaraadio otsesaates "Delta".

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: