Helgi Sallo: laval on mul meestega vedanud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Läinud nädalal esietendus Vana Baskini teatris Piret Jaaksi "Öökuninganna", kus suurrolli kunagise ooperidiivana teeb Helgi Sallo. Sallo rääkis intervjuus "Ringvaatele", et tema kehastatav daam on peaaegu nagu tema ise. Samuti märkis ta, et kuigi ta ise on pigem ansamblimängija, meeldivad talle meespartnerid, kes teda kui naisdiivat esile tõstavad. Laval on tal meestega enda sõnutsi vedanud.

"[---] ma olen ikka rohkem niisugune ansamblimängija, et mulle meeldib, kui sul on ikka ümber inimesed, kellele toetuda ja kes sind edasi viivad. Eriti mulle meeldivad meespartnerid, kes mängivad nii, et naisdiiva tõuseb esile niimoodi, et nad sind koguaeg eksponeerivad, et ikka tema[kene] on see kõige tähtsam ja peategelane," rääkis Sallo.

Küsimusele, kes teda on laval kõige paremini eksponeerinud, Sallo vastata ei tahtnud. "Ei, ma nimesid ei hakka nimetama. Aga üldiselt mul on elus meestega vedanud, laval. Mul on kõik head partnerid olnud. Igaühel on olnud oma asi, aga klapi olen ma nende kõigiga saavutanud."

Sallo märkis oma rolli kohta lavastuses "Öökuninganna", et seal kehastatav ooperidiiva on peaaegu et tema ise.

"Selle vahega, et ma olen ooperit väga vähe laulnud, aga üldiselt ma olen ka laval aastakümneid olnud ja see daam on ka olnud. Karakterid on muidugi täiesti erinevad. Ta ei kuula ju kedagi. Muidugi ta tunnistab ka ise ausalt – ma ei ole elus mitte kedagi kuulanud. Et ta on väga kapriisne, aga no, see elukutse on ka selline, et sa pead tundlik olema, muidu sa ei saa selle ameti peal ju olla."

Ta lisas, et see võttis tal kõvasti aega, enne kui ta hakkas sellist inimest – oma kehastatavat ooperidiivat aduma. "Aga selles see meie töö võlu ongi ju – pugeda kellegi teise nahka, mitte mängida iseennast."

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: