Jesper Parve astuks minema ja läheks koju, kui keegi temaga tüli norima tuleks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Jesper Parve kirjutas lugejate hinnangul eelmise aasta käsiraamatu "Mees. Otse ja ausalt". Parve käis "Ringvaate" stuudios rääkimas, mida mehed tegema peavad, et õnnelik olla. Peale selle tegi saatejuht Grete Lõbu Parvele ka mehelikkuse testi, kust tuli muu hulgas välja, et tülinorimisele vastaks Parve sellega, et astuks olukorrast lihtsalt minema.

Parve sõnul sai "Mees. Otse ja ausalt" kirjutatud esialgu meestele mõeldes.

"Nüüd on asi kuidagi nii kaugele läinud, et 80 protsenti, kes seda raamatut ostavad, on naised. Et loevad läbi ja siis unustavad kapinurgale, et siis üks kuu-paari pärast ka mees leiab ja hakkab lugema. Idee oli anda vastutus inimestele tagasi. Nii oma õnne, nii oma tervise, oma suhte ja kõige muu eest," selgitas Parve "Ringvaatele".

Parve rõhutas, et ega ta oma raamatus ei pakugi välja universaalset tõde. Need on tema oma tähelepanekud ja mõtted.

"Mulle endale mingi hetk lihtsalt hakkas tunduma, et meie elus on liiga palju seda newage'ilikku suhtumist, et kui sa palju palvetad ja joogat teed, et siis sa saadki õnnelikuks. Aga tegelikult on kõik sinus endas kinni, et sa pead midagi selle jaoks ka tegema, et õnnelikuks saada."

Selleks, et mees õnnelik oleks, peab Parve sõnul mehel olema üks n-ö lahing. "Üks võitlus, mida ta peab võitlema – hea, kui see ei oleks kodus oma naisega. Aga olgu see siis eneseteostus. Olgu see mõni töö, mis talle väga meeldib, kas või kogugu medaleid või mida iganes. Üks asi, üks kirg, mis teda elus hoiab."

Parve tunnistas, et tema kirg praegu elus on tema poeg, kes neli päeva tagasi ilmavalgust nägi. "Ma olen hästi-hästi õnnelik."

Grete Lõbu tegi otse-eetris Parvele ka Delfi Naistekast leitud testi "Kui mehelik mees sa tegelikult oled?"

Parve vastas viiele küsimusele, millega tuli muu hulgas välja, et kui keegi noriks temaga baaris tüli, siis pigem astuks ta sellest olukorrast minema. "Ma ei nuuksuks, aga ma läheks ära. Ma läheks koju."

Parve tulemus? 12 punkti, millega saadud enam-vähem tulemus ütles, et "ta jätab pigem poisiliku kui et meheliku mulje."

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: