Maardu kultuurimaja kunstiline juht tervitab vabariigi juubelit Artur Rinne muusikaga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Maardu Linna Puhkpilliorkester ja linna vene rahvusest kultuurijuht Victor Polyakoff esitavad vabariigi sünnipäeva puhul Artur Rinne muusikat. Projektiga loodetakse aidata kaasa lõimumisele ühiskonnas ning see on pühendatud EV100-le.

Victori elukäik on olnud kirju, olles teinud üksjagu rolle nii Vene kui ka Eesti draamateatri laval ja töötades kuus aastat režissöörina Eesti Televisioonis. Seejärel korraldas OSCE avalikke suhteid Bosnia Hertsegoviinas ja Makedoonias ning 2005. aastal, kui suhted Venemaa ja Eesti vahel olid erilises madalseisus, suutis koos abikaasaga sünnitada ülimenuka teatrifestivali Kuldne Mask. "Kohvrit rahaga ei olnud, aga ma arvan, et see oli meie isiklik karisma. Oskasime asju jooksma panna," rääkis Victor kultuurifestivali sünnist Vahur Kersna saates "PÕS, kallis juubilar!".

Tänaseks on Victor maandunud Maardu kultuurimaja kunstilise juhi kohale ning seal tekkis tal mõte korraldada Eesti Vabariigi sünnipäevaks puhkpillikontsert. "Ükskord istusin laua taga, lugesin, et meie vabariik 100 on üles ehitatud põhimõttel, et mida sina võiksid kinkida vabariigile. See lähenemine mulle väga meeldis. Mina istusin ja hakkasin mõtlema, et mis see võiks olla," meenutas Victor.

Järsku kerkis Victoril silme ette pilt Artur Rinnest. "Kui mulle tuli see meelde, kui see on minu hinges ja see tuli hingest välja. Ainult niimoodi võin seletada seda asja," ütles Victor, miks pühendab kontserdi just Rinne muusikale.

Lauljaks on puhkpilliorkestri saatel Victor ise. "Konkurssi selle programmi lauljale ei olnud kindlasti. Mina mõtlesin välja, see on minu projekt, keda ma lasen veel sisse," naeris mees.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: