Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Videoankeet | Saa tuttavaks klassikatähtedega: Sven Sander Šestakov

ERR Menu tutvustab iga päev ühte "Klassikatähed 2018" osalist. 20-aastane Sven Sander Šestakov on pärit Tartust.

Kunstnike peres kasvanud poisi huvi köitsid maalimise asemel hoopis kaks pianiinot, mida kodus eriti ei mängitud. Viieaastaselt läks Sven Sander koos emaga Tartu muusikakooli sisseastumiskursustele, korraldas seal alul jonnistseeni ja keeldus mängimast, aga sisse ta kooli ikkagi sai.

Edasi tuli Elleri muusikakool, kus Sven Sander õppis Kadri Leivategija juhendamisel. "Kadri õpetas mind muusikasse süvenema. Hakkasin klassikalist muusikat päriselt armastama ja palju rohkem harjutama kui enne," meenutas noormees oma õpetajat hea sõnaga. Viimased kaks aastat õppis ta Jaan Kapi klassis.

Klaverimängu kõrval on Sven Sander hakanud ka ise muusikat kirjutama. Oma esimesi katsetusi 12-13-aastasena nimetab ta "natuke tobedateks klaveripaladeks", aga soov ise muusikat luua kasvas tõsiseks ja järjest süvenevaks huviks. Tema töid on tunnustatud heliloomingu konkurssidel. Et sellel alal oma väljendusoskusi arendada, alustas Sven Sander heliloomingu stuudiumi Eesti muusika-ja teatriakadeemias Rene Eespere juures.

Oma tulevikku näeb Sven Sander õpitavate erialade ühendamises – klaverimäng toetab heliloomingut, uued teosedki sünnivad klaveri ääres improviseerides. Muusika kirjutamine aitab tal pianistina teiste heliloojate teoseid analüüsida ja tunnetada. Klassika kõrval köidab teda jazzmuusika.

Sven Sanderi loov ja tundlik natuur paneb teda asjade üle juurdlema ja neid analüüsima, vahel ka üle mõtlema ja end "üles kruttima", aga kui ta lavale läheb ja pilli taga istet võtab, tuleb enesekindlus tagasi. Parim viis puhkuseks on looduses kõndimine ja oma lapsepõlvekodu suures aias perega koosolemine.

Sven Sander Šestakov töötab alates 2016. aasta sügisest Jõgeva muusikakoolis flöödiklassi kontsertmeistrina ja täiendab ennast Rene Eespere kompositsiooniklassis EMTA-s.

Ta on osalenud vabariiklikel ja ka rahvusvahelistel konkurssidel – 2014. aastal III Stockholmi rahvusvahelisel muusikakonkursil saavutas ta III koha, 2015. aastal klaveriduos koos Gerda Klemmiga võttis osa Itaalias XIII Padova rahvusvahelisest muusikakonkursist, kus saavutati III koht. 2016. aastal VIII Eesti noorte pianistide konkursil sai ta II koha. Ta on Trio A-312 liige – trios mängivad viiuldaja Karl Allikvee ja tšellist Hanna-Anett Peiel, kellega 2017. aasta kevadel käidi Lõuna-Eesti tuuril "Klassikaraadio tuleb külla" projekti raames.

Heliloomingu alal on saavutusteks finaalikoht klaveripalaga "Teejuht läbi pimeduse" konkursil "Noor helilooja 2017", peapreemia noorte pianistide konkursi "Lustlik klaver 2017" raames toimunud noorte heliloojate konkursil. Sven Sander on 2017. aastal loodud Tartu nüüdismuusika organisatsiooni TaHe liige.

20. veebruaril oli Sven Sander Šestakov külas ka Klassikaraadio otsesaates "Delta".

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: