"Heureka" test tõestas, et pikivahe on liikluses ülioluline

Foto: ERR

Linnas on tagantotsasõit üks kõige levinum õnnetus. "Heureka" uuris järele, mis õnnetuse taga on ja kuidas seda vältida.

Saates sõitsid kolm autot üksteise taga 50 kilomeetrise tunnikiirusega. Heades tingimustes on kiirusel 50 km/h pidurdusteekond peatumiseni 12,1 meetrit.

Saates tehtud test näitas, et isegi siis, kui juhid olid teadlikud eessõitja võimalikust pidurdamisest, ei suudetud enamikel juhtudel autot peatada.

"Katse läks väga hästi, õppisime palju, et pikivahet peab hoidma suurt ja et vanematel autodel võivad olla ka halvemad pidurid," võttis testis osalenud Paap Ehasalu katse tulemused kokku.

Liiklusõnnetuste ekspert Janek Luppin lisas, et ilma pikivaheta pole autojuhil palju teha, isegi kui pidurid ja rehvid on väga head. "Kui pikivahet ei ole, reaktsiooniaeg sööb pikivahe ära ja kokkupõrge on vältimatu. Eriti siis, kui me tegeleme kõrvalise tegevusega, siis me praktiliselt ei pruugi jõuda üldsegi pidurit rakendada ja kokkupõrge võib olla päris ränk," selgitas Luppin.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: