Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vahur Kersna kingib vabariigi sünnipäevaks kaks erisaadet ning läheb presidendi vastuvõtule

Vahur Kersna valmistas vabariigi sünnipäevaks ette mitu saadet, üheks neist "100 aastat elu", mis räägib Eestiga sama vanadest inimestest. Juba täna õhtul linastub "PÕS, kallis juubilar!".

"Meil on elu nii hea, et inimesed ei raatsi ära surra, nii huvitav on. Ja see on suurepärane võimalus, mitte kunagi pole olnud ega tule ka võimalust teha televisioonis saadet inimestest, kes on sama vanad kui see riik," rääkis Kersna saatest "100 aastat elu et Eestis on hetkeseisuga 136 saja-aastast ja vanemat inimest, kunagi varem pole see number olnud nii suur, vahendas ETV saade "Ringvaade".

Kersna tõdes, et teda on viimasel ajal paelunud saatuse teema. "Inimeste saatused, kuidas need kujunevad, kui palju sa ise saad oma saatust määrata ja kui palju on tähtedel kirjas. Seda ma läksingi tegelikult uurima," ütles Kersna.

Kokku jõuab teleekraanile kaheksa lugu, mis panevad Kersna sõnul mõtlema nii maailmale kui ka iseenda elule. Ühes saates on lugu saja-aastasest, kes peab talu, sõidab rattaga ja hoolitseb oma haige tütre eest. "Ei ole olemas bakterit, mis elab sooltes, ei aita ainult headest geenidest, kui supervanemad on kokku saanud, ei ole abi sellest, kui sa sööd kaks muna päevas. See kõik peab saama kokku, sellest peab moodustuma tervik ja kuskil on ka saatus," ütles Kersna, et kindlat retsepti saja-aastaseks saamisel ei ole. "100 aastat elu" on ETV eetris 25. veebruaril kell 22.00.

Täna kell 21.45 linastub ETV erisaade "PÕS, kallis juubilar!", mis näitab üheksa eestlase kingitust oma riigile. "See saade on avalikkuse tähelepanu ja orden selle pühendumise, oskuse ja armastuse eest Eesti ja oma tegevuse vastu, mis nendes inimestes on," avas Kersna saate tagamaad.

Kersna lisas, et temale endale ei tule 24. veebruar kerge. "Me abikaasaga otsustasime, et pärast kõiki neid aastaid, kui meid on kutsutud vastuvõtule ja me ei ole erinevatel põhjustel käinud, aga nüüd me mõtlesime, et sada. Elus on ju nii, et sa ei kahetse ühel hetkel neid asju, mida sa oled teinud, vaid neid, mida sa oled tegemata jätnud. Ja nüüd me läheme sinna," ütles ta.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: