Endine tippsportlane avameelselt buliimiast: naistearsti kõne tegi mulle väga haiget ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Mitmekordne Eesti meister triatlonis Liis-Grete Arro rääkis üheksa aastat pärast söömishäire algust, milline on tema kogemus buliimiaga.

"See on selline haigus, et me oskame seda väga hästi varjata, me oleme tõelised spetsialistid selles," rääkis Arro oma kogemusest ETV saates "Ringvaade".

Arro tõdes, et tema puhul sai söömishäire alguse ebakindlusest oma keha suhtes. "Ma ei julgenud enam süüa, tekkisid hirmud ja rahulolematus iseendaga," kirjeldas Arro.

Noor sportlane oli alles kümnenda klassi õpilane, kui ta end näljutama hakkas ning nädalas kuni 30 tundi sporti tegi. Seejuures ei aimanud ta, et teda vaevab buliimia.

Nüüdseks on Arro oma haigusest jagu saanud ja jagab oma lugu teiste noortega. "Koolides ma käin rääkimas enda kogemusest ja ei taha, et noored kogeksid seda, mida mina olen kogenud. Ma ei taha, et nad valaksid nii palju pisaraid," ütles Arro.

Naine meenutas tõeliselt emotsionaalset hetke, kui haiguse tipus sai ta kõne oma naistearstilt, kes teatas, et Arro võimalus emaks saada on väga väike. "Ma olen naisterahvas, kes armastab pisikesi pealaest jalatallani. See oli lause, mis tegi väga haiget mulle. Kui ma kuulsin seda telefonikõne, sain ma aru, et asjalood on väga halvasti," avaldas Arro.

Naine lisas, et temaga on ühendust võtnud väga paljud tüdrukud. "Nad kirjutavad mulle sotsiaalmeedias, ma vastan neile ja olen nende jaoks olemas,"

Buliimia lõppeb tihti traagiliselt, haiget võib kergesti tabada näiteks insult. Arro kinnitas, et tema on oma olukorda aktsepteerinud ja oskab haigusega elada. "Kaalunumbritest ma ei tea mitte midagi, eriti praegu. Ma ei mäleta, millal ma ennast viimati kaalusin, see ei mängi mu elus mitte mingit rolli," kinnitas Arro nüüd.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: