Jennifer Lawrence loobub aastaks näitlemisest

Oscarivõitja Jennifer Lawrence teatas, et loobub vähemalt aastaks näitlemisest, et pühenduda poliitilisele teavitustööle.
27-aastane "Näljamängude" staar teatas, et võtab näitlemisest aja maha vähemalt 12 kuuks, et meelitada rohkem noori inimesi poliitikasse, vahendas BBC.
Lawrence kuulub juba korruptsioonivastase võitlusega tegeleva kampaania Represent.Us. juhatusse. "Ma teen koostööd oraganisatsiooniga, mis on osa kampaaniast Represent.Us. Ma üritan meelitada kohalikul tasandil rohkem noori poliitikasse. See puudutab korruptsioonivastast võitlust ja osariikidevahelisi seadusi, mis aitaksid ennetada korruptsiooni ning parandada demokraatiat," selgitas näitleja.
Lawrence on tuntud oma poliitilise aktivismi poolest. Ta on olnud eestkõneleja Hollywoodi palgalõhe teemal ning ühines möödunud kuul naiste marsiga Los Angeleses, et võidelda võrdõiguslikkuse eest.
Lawrence'i viimaseks filmiks enne filmitööstusest lahkumist jääb Francis Lawrence'i käe all valminud "Red Sparrow", mis on lugu Vene spioonist, kelle kokkupuude CIA agendiga paneb mõlema elud ohtu. Film põhineb endise CIA töötaja Jason Matthewsi raamatul, mis kujutab spioonide tööd.
Toimetaja: Rutt Ernits