Ilmar Raag otsib peaosalisi uude lastefilmi

Foto: Filmikunstniku esialgne kavand

Loomingulisest tööst mõneks aastaks pausi võtnud filmirežissöör Ilmar Raag asub tööle uue seiklusliku lastefilmiga "Erik Kivisüda" ning otsib üle-eestilise konkursiga kahte peategelast.

Raagi uus mängufilm "Erik Kivisüda" on fantaasiaküllane lastefilm, milles peategelane satub uskumatule teekonnale Kahevahelmaailma ning avastab sellel peadpööritaval rännakul, mis on sõpruse hind.

"Muidugi on see lastefilm, sest siin on lapsi, seiklust ja saab naljagi," kirjeldas Raag. "Samas on selles loos mõistatuste lahendamist, mille vastused paljastavad ka elu kummalisemaid müsteeriume: armastust ja elu ringkäiguga arvestamist. See on lugu, mida ma ise oleksin vaadanud poisina ja mis mulle pakub põnevust praegugi."

Režissööri sõnul otsivad nad peagi algava suure üle-eestilise konkursiga filmi kahte peategelast: 11-aastast Erikut ja temaealist, võib-olla pisut vanemat ja kasvult pikemat Mariat. Filmikatsetele oodatakse kõiki heledapäiseid poisse vanuses 9–11 eluaastat ning samas vanuses tumeda- või punapäiseid temperamentseid tüdrukuid. "Igast lapsest teeme castingul foto ja videolõigu, milles palume lapsel end tutvustada ning rääkida kaamerasse oma hobidest ja tegemistest," tutvustas castingu režissöör Piret Toomvap-Schönberg katsetel toimuvat.

Esimene voor toimub 26. veebruarist 4. märtsini järgmistes paikades:

26.02 kell 12–16 Tartu Katoliku hariduskeskuses (Jakobi tn 41) 
27.02 kell 12–16 Paide kultuurikeskus (Pärnu tn 18)
28.02 kell 12–16 Rakvere kultuurikeskus (Fr. R. Kreutzwaldi tn 2)
01.03 kell 11–14 Jõhvi kontserdimaja (Pargi tn 40)
01.03 kell 15–18 Narva kolledž (Raekoja plats 2) 
02.03 kell 12–16 Haapsalu kultuurikeskus (Posti tn 3)
03.03 kell 13–17 Pärnu Endla teater (Keskväljak 1)
04.03 kell 12–16 Tallinna Mustpeade maja (Pikk tn 26)

Avavoorus valituks osutud kandidaadid kutsutakse teise vooru, mille kuupäevad selguvad lähiajal.

"Erik Kivisüda" produtsent on Riina Sildos (Amrion OÜ), kellega koostöös on valminud ka Raagi viimased mängufilmid "Eestlanna Pariisis" (2012), "Kertu" (2013) ja "Ma ei tule tagasi" (2014). 

Viimastel aastatel on Ilmar Raag käinud Eesti kaitseväega kahel rahuvalvemissioonil Aafrikas. Ta on kirjutanud artikleid ühiskondlikel teemadel, kuid pole plaaninud kinost päriselt eemale minna. "Lõpuks tuleb ju ikkagi paljastada, et ma ei ole tegelikult päris täiskasvanuks suutnud kasvada," rääkis Raag. "Tänaseks olen ma sellega juba leppinud."

Ilmar Raagi seikluslik lastefilm "Erik Kivisüda" esilinastub 2019. aastal.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: