Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tuldpurskav lohe, jänes või põlvitav naine - milliseid kujundeid võib leida kaardilt?

"Hommik Anuga" saates oli külas arhitekt Mai Šein, kes paljastas aastaid tagasi tehtud avastuse, et Eestit ümbritsevast merepiirist moodustub põlvitav naine, kes hoiab Eestit oma käte vahel.

Mai Šeini arvates on paljud kujundid linnapildis üsna teadlikult projekteeritud. "Eriti kuulus on Dubai palmileht, see oli küll nii, et kui ma seal palmilehe peal ringi sõitsin, siis ta on puhtalt ülevalt kosmosest efektne, seal ringi sõites ei ole midagi erilist," sõnas ta ja tõi hea näitena välja ka Veneetsia, mille kujust moodustuvad justkui kaks vastastikku hoidvat kätt. "Kui vaadata Tallinna vanalinna, siis sealt moodustub ilus süda."

"Viiendas-kuuendas klassis hakkas meil pinginaabriga igav ja otsustasime otsida üles huvitavad kujundid, mida me leiame maakaardilt," ütles ta ja tõi välja, et niimoodi võib leida erinevate maade, järvede ja jõgede kohta vahvaid kujundeid. "Kui vaadata Eestit ümbritsevat merepinda, siis võib näha, et sinna tekib põlvitav naine, kes hoiab oma kahe käe vahel Eestit."

Šein ei usu, et ta on ainus, kes seda märganud on. "See kujund seostub meie ajaloolise mäluga, ta on nagu Maarjamaa, Maarja hoiab Eestit oma käte vahel," sõnas ta ja tõi välja, et me oleme juba alati teadnud, et me oleme Maarjamaa. "Kui selline pilt oleks Eestisse saabujatel lennujaamas, raudteejaamas või sadamas suurelt, see oleks väga põnev."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Hommik Anuga"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: