Eesti kudumikunst jõudis Londoni moenädalale

Moekunstikino
Moekunstikino Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

18. veebruaril esitleb Eesti moekunstnik Kristel Kuslapuu Londoni moenädalal oma uut kudumite kollektsiooni "Hero". Värske loomingu esmaesitluse võimaluse Londonis tagas talle hiljuti võidetud kõrge tunnustus - maineka rahvusvahelise moevõistluse "Ones To Watch" võit.

"Uus kollektsioon peegeldab meie ühiskonna loodud normide mõju ning küsib, miks on teatud käitumismaneerid normiks saanud ja heaks kiidetud samal ajal, kui teised maha laidetud," selgitas Kristel Kuslapuu ja küsis, miks me tunneme hirmu ja ohtu kõige teistsuguse suhtes, märkamata, et tegelikult erinevus rikastab.

Kuslapuu loomingus põimuvad massiivsed vormid, julged mustrid ja provokatiivsed sõnumid. "Olen kampsunitel pannud sõnamängud, mis võivad väljendada inimese enese perspektiivist erinevaid tähendusi,“ sõnas disainer. "Pean oma kampsuneid kantavaks kunstiks, seega on eelduseks, et kandjal oleks aimu ka kunsti olemusest ja vajadusest."

"Ones To Watch” on mainekas ülemaailmne moekonkurss, mis tõstab esile noori lootustandvaid moeloojaid. Kokku oli võistlusel neli vooru, kus algselt osales sadu soovijaid üle maailma. Vaid neli väljapaistvat uut disainerit valiti välja ja neil avanes seeläbi võimalus osaleda samanimelisel etendusel Londoni moenädalal. 

Eelmisel aastal Eesti Kunstiakadeemia moekunsti eriala lõpetanud Kuslapuu on võitnud SuperNoova ja ERKI moeshow ning olnud nomineeritud nii Kuld- kui Hõbenõelale. Hiljuti saabus noor disainer New Yorgi moenädalalt, varasemalt on ta oma kollektsioone esitlenud ka Londoni, Kiievi ja Riia moenädalatel.

Kuslapuu loomingut on kajastanud mitmed rahvusvaheliselt tuntud väljaanded nagu Vogue Italia ja One Magazine.

Kollektsiooni “Hero” esmaesitlus toimub pühapäeval Euroopa juhtiva moeagentuuri Fashion Scout korraldatav etendusel “Ones To Watch” Freemasons Hallis, Londoni moenädala raames.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: