Voldermar Kuslap: Helit iseloomustab eriline armsus, mis tegi ta üldrahvalikult lugupeetavaks

Voldemar Kuslap
Voldemar Kuslap "Ringvaate" stuudios Autor/allikas: ERR

Täna tuli kurb teade – meie seast lahkus 85-aastasena laulja Heli Lääts. Läätse käis "Ringvaate" stuudios meenutamas tema hea sõber ja lavapartner Voldemar Kuslap, kes sõnas, et Läätse iseloomustas eriline armsus, mis tegi ta üldrahvalikult lugupeetavaks ja armastatud inimeseks.

"Kahtlemata võib öelda, et ta oli meie kergemuusika klassik, keda loodus oli õnnistanud kõrge lavakultuuri, sügava musikaalsuse ja erilise hääletämbriga ja muidugi saarlasliku südamesoojusega. Ääretult hingestatud ja armas inimene, kellega oli iga esinemine õnnestumine," rääkis Kuslap "Ringvaatele".

Millega Kuslap oma head sõpra Heli Läätse iseloomustaks? "Ma ütleksin, et eriline armsus, mis tegi ta üldrahvalikult lugupeetavaks ja armastatud inimeseks. Nii kolleegide kui ka tavainimeste seas. Ääretult soe ja armas inimene. Annaks jumal, et meid ümbritseks rohkem selliseid päikesepaistelisi ja toredaid inimesi."

Kuslap kohtus Läätsega viimati ühise perekonnasõbra sünnipäeval, koos esineti hiljuti ka teatri- ja muusikamuuseumi kuulsuste koja õhtul.

Kuslapi sõnul olid Läätsel paraku liikumisprobleemid, mistõttu ta oli ta justkui aheldatud nelja seina vahele ja iga kohtumine inimestega valmistas talle suurt rõõmu, aga ka raskusi. "Jah, võib-olla suhtlemisvaegust ta tundis. Ma ütlen, et iga sellise lähedase inimese lahkumisteade mõjub teenimatult ülekohtusena, ehk oli teada, et keegi meist ju ole igavesti siin maa peal," nentis Kuslap.

Heliga rääkides jututeemadest puudust ei tulnud. "Kunstist, igapäevaelust ja ta oli tõesti väga sügavalt analüüsiv inimene. Temaga võis kõigest rääkida, mitte ei pidanud otsima teemasid."

Samuti lootis Heli väga osa võtta ka EV100 pidustustest. "Jaa, ja muide, eile õhtul oli ta veel pikalt rääkinud meie ühise perekonnasõbraga ja ta oli muidugi väga suure ootusega oodanud sinna juubelivastuvõtule minekut. Paraku saatus tahtis teisiti."

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: