Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Videoankeet | Saa tuttavaks klassikatähtedega: Ingely Laiv

ERR Menu tutvustab iga päev ühte "Klassikatähed 2018" osalist. 24-aastane oboemängija Ingely Laiv on pärit Rakverest.

Lapsena ta muusikuks saamisest ei mõelnud, vaid unistas tippsportlase karjäärist ja olümpiamängudele pääsemisest. Muusikakooli läks ta plokkflööti õppiva venna ja sõprade jälgedes. Oboest polnud tüdruk siis veel kuulnudki, aga kui hiljem selle pilli avastas, köitis oboe oma põnevate tämbritega ta jäägitult. 

Oboeõpingud jätkusid Tallinna muusikakeskkoolis Tuulike Looritsa ja hiljem Aleksander Hännikäineni käe all. Praegu täiendab Ingely end Saksamaal Karlshruhe muusikaülikoolis prof Thomas Indermühle oboeklassis.

Ingely peab oma pilli kõla imeliseks. Paljudes orkestrilugudes on heliloojad oboele kauneid soolosid kirjutanud. "Kui ma esimest korda orkestris mängisin, siis mõtlesin, et kui sellist tööd saaks tulevikus teha, siis oleks see nii ilus elu," meenutas Ingely. Ta loodab "Klassikatähtede" saates oboed inimestele tuttavamaks teha.

Pingeid maandab Ingely ujumas ja jooksmas käies ning Jaapani enesekaitsekunsti aikidoga tegeledes. "Sellega olen ma küll alles lapsekingades," ütles ta ise. Ta peab ennast julgeks ja veidi kärsituks. Õpingute lõppedes tahaks Ingely mängida mõnes heas orkestris või töötada pedagoogina. Ingely sõnul pole kuulsus oluline, tähtis on olla hea muusik ja pakkuda kuulajatele emotsioone. "Kui ma mängin kusagil väikeses kohas, kus on ainult viis inimest kontserdil, ja kui ma neile suudan emotsioone pakkuda, siis on ka minu päev korda läinud," leiab Ingely.  

Ingely on pälvinud preemiaid mitmetel konkurssidel: 2011. aastal esikoht Eduard Mednis’i nimelisel konkursil Lätis, 2012. aastal III koht vabariiklikul puhk- ja löökpillimängijate konkursil ja 2015. aastal laureaadikoht kammermuusikakonkursil "In corpore". Ta on osalenud mitmete orkestrite töös nii Eestis kui ka mujal (Eesti riiklik sümfooniaorkester, rahvusooper Estonia, Tallinna kammerorkester, JSB Ensemble Stuttgart, Absolute Ensemble, Baltic Sea Philharmonic jpt).

Ingely on soleerinud Tallinna kammerorkestri, Virumaa kammerorkestri ja Pärnu linnaorkestri ees.  Samuti on ta aktiivselt tegev kammermuusikuna. Ta on täiendanud end Christoph Hartmanni, Jaques Tysi, Christian Schmitti, Kalev Kuljuse, Eduard Brunneri jpt oboegurude meistrikursustel.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: