ERR pühendab saatepäeva Leedule

Leedu lipp
Leedu lipp Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Homme, 16. veebruaril tähistab Leedu vabariigi sünnipäeva. Sel puhul sõidab "Terevisioon" Vilniusesse ning

Saatejuht Reimo Sildvee on juba Leedus ning on sel puhul kogunud kokku palju toredaid mõtteid ja lugusid. Lood otse Vilniusest jõuavad eetrisse homses "Terevisioonis" kell 6.55.

Leedu iseseisvuspäeva tähistab ka Vikerraadio, mis alustab päeva Eesti ja Leedu hümnidega. Terve päeva jooksul kõlab palju head Leedu muusikat, kõneletakse leedu kultuurist, ajaloost ja keelest. 

Kell 10.05 vaadatakse "Huvitajas" koos Leedu ajaloo õppejõu Tiit Rosenbergiga ajas tagasi - olulisemad sündmused Leedu saja aasta jooksul ning tehakse väike võrdlus eestlastega - kui sarnased meie iseseisvumise lood ikkagi on ja millised valikuid on tulnud teha.

"Uudis+" saate esimeses tunnis vesteldakse Leedu 100. üritustest Eesti suursaadiku Jana Vanaveskiga, kes saadab Vilniusesse pidustustele saabunud president Kersti Kaljulaidi.

Kell 14.05 algav "Vasar" räägib Leedu kultuurist, selle sarnasusest ja erinevustest Eesti kultuuriga. Stuudios on tõlkija ning Tartu ülikooli leedu keele ja kultuuri lektor Tiina Kattel.

Kell 16.15 keskendub Jaan Elgula oma saates leedu muusikale.

Pühapäeval kell 15.05 algavas "Keelesaates" on stuudios Leedu aukonsul Tartumaal Birute Klaas-Lang. Kõneletakse leedu keelest, keelepoliitikast ja keele seisundist tänapäeval.

Pühapäeval pühendab ETV2 teemaõhtu Leedu sajandale sünnipäevale. "Teemaõhtu: Leedu 100" on 18. veebruaril eetris alates kell 19.30.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: