245 tööd ja valdkonna tegijat: vaata, kes kandideerivad EFTA-dele

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
EFTA-dele kandideerivad mitmed armastatud ja ka uued ERR-i saated Autor/allikas: ERR

24. märtsil jagatakse teist korda välja Eesti filmi- ja teleauhinnad, kokku kandideerib auhindadele 245 tööd ja valdkonna tegijat. Filmiauhindadele konkureerib 119 kandidaati, teleauhindasid asub püüdma 126 kandidaati.

Eesti filmi instituudi juht Edith Sepp on rõõmus, et žüriil on niivõrd palju kandidaate, kelle seast parimad välja sõeluda. "Mul on väga hea meel, et konkursil osaleb väga suur hulk filmi- ja televaldkonna töid. Just tegijate jaoks me auhinnagalat teemegi ja on suur au, et EFTA-sid peetakse oluliseks," lausus Sepp ja lisas, et žüriil saab kahtlemata olema keeruline valida välja just need, kellest saavad nominendid.

Professionaalne žürii selgitab mõlemas kategoorias välja nominendid, kelle seast selguvad 24. märtsil võitjad. Kokku antakse välja 29 auhinda, millest 15 filmikategoorias ja 14 telekategoorias. Mõlemas kategoorias on žürii töö kahevooruline.

"Häid töid ja inimesi on niivõrd palju ja see teeb žürii töö positiivselt keeruliseks. Just nende õlul lasub vastutusrikas ülesanne sõeluda 245 kandidaadi seast esmalt välja nominendid ja seejärel teha ka lõppotsus võitjate osas. Soovin žüriile jõudu selleks suureks tööks," sõnas Sepp.

Nominendid kuulutatakse välja 26. veebruaril. Pidulik auhinnagala toimub 24. märtsil Nordea kontserdimajas ning esmakordselt toimub ülekanne paralleelselt kolmes telekanalis, ETV-s, Kanal 2-s ja TV3-s. Lisaks on ülekanne vaadatav ERR.ee vahendusel.

Kõik filmivaldkonna kandidaadid
Kõik televaldkonna kandidaadid  

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: