Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Marju Länik: muusikas ei saa mõõta sentimeetreid ja kilogramme

Sel aastal lööb Eesti Laulu konkursil kaasa ka Marju Länik, kes astub laupäeval võistlustulle looga "Täna otsuseid ei tee". Länik tõdes, et kuigi on oma karjääri jooksul osalenud paljudel lauluvõistlustel, ei pea ta muusika hindamist võistluse teel õigeks.

"Muusikas ei saa mõõta sentimeetreid ja kilogramme, see on sporditeema. Muusikas on see hindamine ikkagi suhteliselt subjektiivne, ühele meeldib üks ja teisele teine. Võistlusi ikkagi on ka vaja korraldada ja mul jääb lihtsalt üle loota, et need on võimalikult objektiivsed," avaldas Länik Eesti Laulu eel lootust Raadio 2 saates "Jätkuhommik".

Länik meenutas, et käis nõukogude perioodil Arne Oidi nimelisel lauluvõistlusel vähemalt viis korda. "Esimesel aastal näiteks lauluga "Sind otsin" sain preemia raske laulu huvitava tõlgenduse eest. Ühel aastal sain seal parima naislaulja preemia, teise koha sain lauluga "Kui sul on raske". Peapreemia tuli lauluga "Head uut aastat"," loetles ta. Lisaks on Länik osalenud veel mitmetel lauluvõistlustel välismaal nagu Vilniuses, Prahas ja Havanas.

Eesti Laulu lugu sündis Eesti Laulu akadeemias, kuhu Länik kutse sai. "Seal teatavasti jagatakse gruppidesse mõned välismaa autorid ja Eesti autorid. Seal me alustasime seda laulu ja saime valmis vaevu ühe salmi ja refrääni demo," meenutas Länik. Kuigi loo kirjutamise juures olid alguses Liina Saar, Herman Gardarfve, Axel Ehnström ja Marju Länik, siis lõpuks jäi loo lõpetamine Saare ja Läniku kanda. Taavi Paomets aitas loole teha seadet. "Meil on palju abilisi olnud," kiitis Länik.

Suurt showd Länik Eesti Laulu teise poolfinaali ei luba. "Minu laulu juures on hästi oluline taustavokaal ja muusika ise kui selline, mina ei läinud mingi show peale selles laulus," avaldas Länik, mida laupäeval oodata on.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: