Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Rolf Roosalu: minu lugu on väga backipõhine

Rolf Roosalu osaleb tänavusel Eesti Laulul looga "Show A Little Love", kus on praegu lausa kuus taustalauljat. Koor Rolfiga on laval sõbrad Kaido Põldma, Dagmar Oja, Nele-Liis Vaiksoo, Marvi Vallaste, Kaire Vilgats ja Karl Kanter.

"Siin on päris palju kattuvat partiid minuga refräänis, aga lõpus läheb see kõik arranžeeringu ja häälte mõttes laiali ka. Backi asi annab väga palju juurde ja antud lugu on hästi backipõhine," põhjendas Rolf Raadio 2 saates "Jätkuhommik", miks ta sel aastal nii suure taustalauljate hulgaga võistlusele tuli.

Rolf lisas, et taustalauljad laulavad tihti solistiga ka sama partiid. "Paljud ei tea, et kui Loreen oli neli aastat tagasi Eurovisioonil, olid tal lava taga neli backilauljat, nendest ei räägitud üldse midagi. Kõik arvasid, et Loreen oli üksi laval ja küttis. Tänapäeva muusikas kasutatakse hästi palju seda, et oleks tuge all. See miksitakse ilusasti kokku ja kõla on ka palju ilusam," selgitas Roosalu.

Möödunud aastal laulis Rolf ise viies loos tausta, sel aastal tegid Dagmar Oja ja Kaire Vilgats talle ära seitsme looga.

Võistluslaul "Show A Little Love" sündis paaripäevase reisi ajal tänavatel kõndides. Pärast seda saatis Rolf loo ka oma sõpradest taustalauljatele. "See jõudis minuni ühel ilusal sügispäeval. Me sõitsime Tartusse "Hüljatute" proovidesse ja Rolf ütles, et kuule Nelku, mul on lugu Eesti Laulule, õudselt tahaks, et sa tuleksid mulle backi laulma," meenutas Nele-Liis Vaiksoo.

Rolf tahtiski algusest peale panna loo jaoks kokku sõpradest backilauljate pundi. "Ma olin kohe nõus, ütlesin, et meil saab hirmus lõbus olema, siiani ongi väga lõbus olnud," kiitis Vaiksoo.

Eurovisioonile pääsemise puhul lubas Rolf loobuda Karl Kanterist, sest laval võib esineda ainult kuus inimest.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: