Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti mees ajab oma garaažis sadu liitreid õlut

"Ringvaade" käis külas Eesti mehel, kes on ajanud oma garaažis sadu liitreid õlut.

"Siin garaažis pole ühtegi pudelit või purki Lätist toodud õlut," kirjeldas kodupruulija Sulev Lind oma garaaži, mille ühes otsas laiutab uhke tsikkel ja teises koduõlle valmistamiseks vajalik kaadervärk.

Lind rõhutas, et koduse õlle tegemisel tuleb arvestada, et ümbrus oleks puhas. "Õlle tegemise puhul üks põhireegel on puhtus. See, et õlu ei saaks nakatatud ühegi viirusega, mis võib teda ajada riknema. Kui me võtame Hiiumaa vanasõna, mis õlle puhul kõige olulisem on, siis see, et tehtaks ikka piisavas koguses," naeris Lind.

Ühe Linnu toodetud pudeli hind võib küündida mõne euroni ning mehe kinnitusel on ka temal omad nipid, mis õlle eriliseks teevad. "Kõik, tooraine, veekulu, elektrikulu ja oma tööd mitte arvestades võib ühe pudeli hind olla mõnekümnest sendist mõne euroni. Kallimate puhul viis ja pluss eurot," rääkis mees.

Lind lisas, et kõik tematoodetud õlled leiavad kasutust. "Mul on palju sõpru," ütles ta.

Eesti väikepruulijate Liit kuulutas tänavu esimest korda välja pruulimisvõistluse, mille käigus selguvad parimad kodumaised käsitööõlled. Võistlustööde valmistamiseks on aega viis kuud ning võitjad selgitatakse välja juuli alguses.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: