Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Videoankeet | Saa tuttavaks klassikatähtedega: Kaspar-Oskar Kramp

ERR Menu tutvustab iga päev ühte "Klassikatähed 2018" osalist. Luubi all on 18-aastane Võrust pärit tromboonimängija Kaspar-Oskar Kramp.

Kaspar-Oskari varane muusikahuvi pärineb kodust. Muusikaõpetajast emaga Võru puhkpilliorkestri kontserdil käies paelus väikese poisi tähelepanu särav tromboon. Muusikaõpinguid tuli tal alustada siiski trompetiga, sest nii väikestele polnud trombooni ette nähtud. Sõprust trompetiga ei tekkinud ja õpetaja vahetudes sai vahetatud ka pill.

Pärast põhikooli lõpetamist tuli Kaspar-Oskar Tallinna muusikakeskkooli, kus ta praeguseks juhendajaks on Andres Kontus. Ta teab, et tehnilise virtuoossuse saavutamiseks on vaja palju tööd teha, nagu ka seda, et harjutada tuleb teadlikult ja õigeid võtteid kasutades. Inspiratsiooni ja teadmisi on ta saanud kuulsate tromboonimängijate esinemisi kuulates ja nende meistrikursustel osaledes.

Tromboonimäng nõuab head füüsilist vormi. Kaspar-Oskar tõstab toonust võrkpalli mängides, kartmata kätele viga teha. Oma suure hobina nimetab ta kalalkäimist, mis maandab pingeid ja korrastab mõtlemist. Veel ei saa märkimata jätta Kaspar-Oskari näitlejakarjääri, mis algas karu rolliga Võru linnateatri lavastuses nimega "Loomad", ning jätkus perepoja osatäitmisega ETV teleseriaalis "Tagamõtsa".

Edasi õppida loodab Kaspar-Oskar Saksamaal Hannoveris või proovib sisse saada lavakunstikooli. Aega mõelda veel on. Oma tulevikku näeb ta Eestis ja päris kodu on ikka Võrumaal.

Kaspar-Oskar on osalenud mitmel kohalikul konkursil, võitnud II koha konkursil Parim Noor Instrumentalist ja esikoha kolme kooli puhk-ja löökpiliõpilaste konkursil.  Ta on mänginud mitmetes orkestrites nagu Uue Tänava Orkester, Eesti noorte kontsertorkester ja Baltic  Sea Philharmonic ning osalenud selliste tromboonigurude meistriklassides, nagu Jonas Bylund, Darren Acosta, Massimo La Rosa ja Christian Lindberg.

13. veebruaril kell 13.00 on Kaspar-Oskar Kramp Klassikaraadio otsesaates "Delta".

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: