Rahvahääletusel selgub laulupeole pühendatud kaheeurose mündi kujundus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Alates esmaspäevast saavad kõik valida, milline tuleb laulupeo 150. sünnipäevale pühendatud kaheeurone münt. Mündi kujundus valitakse kaheksa lapse ja noore joonistuse seast. Kokku saadeti konkursile 8000 joonistust.

Ääsmäe põhikooli 1. klassi õpilane, kaheksa-aastane Lennart Teinbas rääkis "Aktuaalsele kaamerale", et talle just kaheeurosed mündid meeldivadki. Ta on üks lastest, kelle kavandi žürii 8000 töö seast välja valis.

"Näiteks kaheeurosel on mõnikord lill taga ja see mulle meeldib ja mingi onu pilt - need mulle meeldivad," ütles ta.

Lennart Teinbas joonistas mündile suitsupääsukese. "Ma mõtlesin veel, et äkki teeks laululavaga, aga siis ma mõtlesin, et seda teevad juba niigi paljud, et prooviks ikka siis pääsukese teha," põhjendas ta.

Nõo põhikooli 8. klassi õpilane Elizaneth Saks on samuti nende kaheksa seas, kelle münt võib tulevikus riigipiire ületada.

"See on, ma arvan, väga suur võimalus nendele, kes oskavad joonistada ja kes tahavad kaasa lüüa. Sellest jääb ju nii suur märk, kui sinu töö valitaksegi," rääkis ta.

Eesti Panga sularaha- ja taristuosakonna juhataja Rait Roosve tunnistas, et keskpanga julgemates prognoosides arvati, et konkursile tuleb 500-600 tööd. Et neid tuli 8000, ei osanud keegi uneski näha.

Žürii arvestas edasipääsejaid valides, et töödes oleks laulupeole ja Eestile olulised sümbolid ja et nende põhjal saaks münte vermida.

Rahvahääletusel saab igaüks 4. märtsi keskööni anda hääle oma lemmiktööle. Selleks tuleb minna ERR-i lastejaama leheküljele lastejaam.err.ee. Kõige rohkem hääli saanud töö järgi kujundatakse üldlaulupeo 150. aastapäevale pühendatud kaheeurone münt.

"Rahapada, kes hakkab seda münti vermima, peab lõpuks sellele meie lapskunstnikule panema kõrvale oma kunstniku, kes tunneb tehnoloogiat. Nende kahe kunstniku koostöös siis lõpuks sünnib see viimane versioon, mis metalli vermitakse," ütles Roosve.

Ta ütles, et mündid lastakse ringlusse 2019. aastal enne laulupidu ja tõenäoliselt tehakse kokku 1,3 kuni 1,5 miljonit münti.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: