Koeru koolis proovisid õpetajatööd tuntud Eesti inimesed ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Koeru koolis korraldati teist aastat üritust "Õpime professionaalidelt", mille raames andsid ühel päeval tunde tavapäraste õpetajate asemel tuntud Eesti inimesed. Sel aastal olid projekti kaasatud näiteks peaminister Jüri Ratas, õiguskantsler Ülle Madise ning ka "Ringvaate" reporter Jüri Muttika.

"Rääkisin Eesti Vabariigi 100. sünnipäevast ja Eesti eesistumisest, aga küsisin ka noortelt, kas Eesti ühiskond peaks olema pigem mina- või meie-keskne," ütles Jüri Ratas ja tõi välja, et talle on olnud alati südamelähedased nii matemaatika kui ka suusatamine ja jooksmine.

Õiguskantsler Ülle Madise jagas õpilastele nippe, kuidas tema asjad kiiresti selgeks sai. "Entsüklopeediad on endiselt kuldaväärt."

Allar Jõks õpetas noortele seda, kuidas elus tehakse korralikke plaane ja kuidas neid ellu viia. "Sul peavad olema kõrgemad ambitsioonid ja sa peaksid mitte kartma negatiivset tagasisidet," kinnitas ta.

Meisterjaan tõdes, et oleks pidanud aastaid tagasi koolis rohkem õppida. "Oleks pidanud olemasolevat materjali ära kasutama, kui praegu aega oleks, siis loeksin küll hea meelega ajalooõpikut," ütles ta ja selgitas, et ta rääkis noortele, kuidas temast sai parmupillimängija. "Tegin ka väikese kontserdi."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: