Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti Laulu režissöör: trikkide ja efektidega lugu päästa ei saa

Eesti Laulu muusikarežissöör Ove Musting rääkis, et võib kaamera taga pingutada nii palju kui sudab, aga kõige olulisem roll on ikkagi artistil.

"Trikkide ja efektidega ei päästagi väga palju. Kui on hea lugu ja artistil head mõtted, saame me efektide ja kaameranurkadega võimendada," ütles Musting "Vikerhommikus".

Sel aastal on poolfinaalides oodata tossu ja tuleleeke. "Kas laval on püro või väliseid aksessuaare palju, see ei olegi kõige olulisem. Olulisem on see energia, mis artistist tuleb, kuidas ta ennast väljendab ja kas ta on veenev," ütles Musting.

Töö tänavuse Eesti Lauluga hakkas Mustingu jaoks juba juba eelmise aasta maikuus. "Meie lavakunstnikult Rene Jõhvelt nõuti juba lavakujundust ja seda on vaja üle aasta varem selleks, et me saame vastavalt sellele finaali järgi luua kaamerakohad ja sellele vastavalt saab pileteid müüa, mis on istekohad," ütles Musting.

Ta selgitas, et stuudiotes on kujundust vaja ette teada selleks, et artistidele vaba voli anda ekraanide või muude lavaelementide kasutamiseks. Musting selgitas, et artistidele antakse kohe ülesanne kätte ennast laval avada. "See on nagu etendus. Kui sa lavale tuled, peab sul olema midagi öelda," rääkis Musting.

Musting tunnistas, et režissööriteos peab ta olema kindla visiooniga, aga ka paindlik. "Kõige olulisem on artist, et tema ennast hästi tunneks selles rollis. Kui artist ei tunne ennast hästi, pole minu pealesurumisel mingit pointi," ütles ta.

Kõige raskem on Mustingu sõnul teha etteastet, kus artist on üksinda laval ilma instrumentideta. "Ott Leplandiga oligi see nali, et mina kujutasin algusest peale, et seal on üks kutt klaveri taga ja selline see lugu on. Tema lähedasemad, kes talle nõu andsid, rääkisid sama juttu, nad nägid, et see lugu on, et Ott istub klaveri taga ja mängib ja laulab seda lugu. Ott ütles, et ei, tema seisab püsti, tema on selle otsustanud ja seda ümber ei muuda," meenutas Musting 2012. aasta võidulugu "Kuula".

Ühel hetkel vaatas Musting, et vastupõtkimine ei anna mitte midagi. "Parem on minna kaasa sellega, mis on, ja kui ta ei võida, on see tema mure ja jääb tema hingele. Tuli välja, et ta võitis," ütles Musting.

Eesti Laul 2018 saab suure avapaugu sel laupäeval, 10. veebruaril, mil jõuab eetrisse esimene poolfinaal. Otsesaade algab kell 21.35 ning seda on võimalik jälgida nii ETV, ETV+ kui ka ERR.ee kaudu.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: