Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

"Ringvaade" Eesti Laulul: närveerivad artistid ja sissevaade lava taha

10. veebruaril läheb eetrisse Eesti Laulu esimene poolfinaal, kuid "Ringvaate" reporter Jüri Muttika käis juba vaatamas, millised näevad poolfinaali esinemised välja ning kuidas artistid end tunnevad.

Saatejuht Kristel Aaslaid kinnitas, et tema koos Martin Veismaniga üritab seda virvarri koos hoida ning paadi mõtteliselt ühelt kaldalt teisele viia. "Paratamatult, kui asi on laivis, siis sa ei saa kõiki läbi mõelda, alati tuleb ootamatusi, aga loodetavasti me oleme selleks valmis."

Stig Rästa sõnul tal enne Eesti Laulu lavale minemist närvi ei ole, pigem lihtsalt ärevus, mis on tema arvates hea. "Ei tasu mõelda selle peale, et see on miski, mis sind närvi ajab," kinnitas ta.

"Eesti Laul on ju selline suure vaatajaskonnaga üritus, me hakkasime koostööd tegema Elina Nechayevaga ja mõtlesime, et oleks tore esimest lugu siin esitleda," tõdes loo "La Forza" kaasautor Mihkel Mattisen. "Elina on ikkagi ooperilaulja, mis annab talle ooperliku olemuse, lugu iseenesest on poplugu, aga me oleme sinna pannud väga palju ooperlikke elemente sisse."

Desireed ajab Eesti Laulu lavale sattumine väga närvi. "Keerutan jalga, käed higistavad, naeran liiga palju, värisen," sõnas ta ja ütles, et ta loodab, et hääl liiga palju ei värise. "Ma olen kogu elu tahtnud lauljaks saada, võiks öelda, et unistused täituvad."

Nimi Vajé tähendab Stefan Airapetjani sõnul filipiini keeles edukust. "See on tegelikult selline trikiga nimi ka, Viljandist "V", armeenlane "a", ja "j" ning eestlane "e", mina olen Armeeniast ja sõber on Viljandist."

Sibyl Vane'i kitarristi Heiko Leesmenti arvates ei võta Eesti Laulul osalemine neilt ära alternatiivbändi staatust. "Meie missioon oli selles, et me tuleme iseendana, jääme iseendaks ja teeme enda asja, seni on see õnnestub ja ilmselt õnnestub ka lõpuni."

Lauri Pihlap tõdes, et tema arvates ei ole sel aastal Eesti Laulul tugevat favoriiti. "Vajavad lood rohkem kuulamist, kindlasti lavashow mängib oma rolli, aga selle võrra on võistlus ka põnevam."

Kõige vähem mõtleb Mart Normet Eesti Laulule juuni lõpus ja juuli alguses, kui on kuuajane puhkus. "Muidu tuleb ikkagi mõelda kogu aeg," mainis ta ja nentis, et see on fantastiline, et tulevad peale uued lauljad ja näitavad muskleid.

"Ma ei mõtle väga kaugele ette, mis saab," kinnitas Iiris ja tõi välja, et ta on Eesti Laulul kolmandat korda.

Etnopatsy laulja Elis Loik sõnas, et eesti keeles lauldes on see häda, et eestlased saavad kohe aru, millest sa laulad. "Kui sa inglise keeles laulad, siis paned nagu mingi maski endale ette," lisas ta.

Miljardid korraldasid aga loosimise - nad ootavad enda Facebooki pakkumisi, mis on see üks ingliskeelne fraas nende võistlusloos "Pseudoprobleem". Võitjale panevad nad välja signeeritud vinüüli.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: