Villu Kangur teenetemärgist: suur rõõm, et keegi veel poeeditööd tunnustab ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Kaader videost

"ENSV" stsenarist Villu Kangur sai äsja presidendilt Valgetähe V
klassi teenetemärgi. Mees tunnistas, et suurim rõõm on tal selle eest, et teda luuletekstide eest tunnustatakse.

"Tegelikult teeb see natukene rõõmu küll, aga kõige suurem rõõm on mul sellest, et keegi veel poeeditööd kusagil tunnustab," lausus Kangur ETV saates "Ringvaade".

Kangur tõdes, et luuletamine ja laulutekstide kirjutamine tuli tal vanasti lihtsamalt. "Ma olen vanas eas enda vastu nõudlikumaks läinud. Andku sõbrad mulle andeks, nad teavad, kui raskelt need tänasel päeval mul sünnivad. Ma olen alati öelnud, et ma ei anna ühtegi asja käest ära, enne kui ma sellega ise enamvähem rahul olen," tõdes Kangur, kes tunnistas, et tal on käes mitmeid ripakil töid.

Vahetult enne tunnustusest teadasaamist leidis Kangur oma lauasahtlist kõne, mille ta kirjutas kooliealisena. Kangur postitas kõne oma Facebooki lehele, et sõpru õnnitluste eest tänada. "Inimene, kes ei oma mitte mingisugust eesmärki, ei kujutagi endast isiksust, sest tal puudub siht, mille poole elus püüelda. Tõelisi, see tähendab kõrgeid eesmärke on elus vaid üks," seisis aastate eest kirjutatud kõnes.

Täna ei oska Kangur öelda, mis see kõrgem eesmärk on. "Eks ta oli natuke lapselalin," kommenteeris Kangur oma teismeea kirjutist.

Kangur on paljudele tuttav ka "ENSV" stsenaristina ja armastatud seriaali ootab ees veel vaid üks hooaeg. "Kui inimene ei oska iseenda üle naerda, on midagi lahti. Me ei ole nostalgitsemisega tegelenud, pigem naernud selle aja üle," kommenteeris Kangur vastuseks kõikidele, kes arvavad, et nõukogude Eesti aega ei peaks sel viisil romantiseerima.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: