Eesti vanim jazzmuusika festival Tudengijazz tuleb taas

Tudengijazz
Tudengijazz Autor/allikas: Mats Õun

Esimene Tudengijazz (TUJA) toimus ajal, mil jazzmuusika mängimine polnud soosingus. Tänavu pakub vanima traditsiooniga Eesti jazzmuusikafestival TUJA kontserdimelu ja noortele jazzmuusikutele esinemisvõimalusi juba 36. aastat järjest.

TUJA on olnud hüppelauaks paljudele Eesti jazzmuusikutele. Tudengijazzi kasvandike seas leidub arvukalt muusikuid, kes tänasel päeval kodumaist jazzmuusikat maakera eri paikadesse lennutavad ning oma loomingut plaatidele jäädvustavad. Näiteks tegi noor ja tunnustatud jazzpianist Holger Marjamaa oma TUJA festivalidebüüdi trummidel vaid kaheksa-aastaselt.

Noortele tuule tiibadesse andmine kuulub festivali peamiste eesmärkide hulka: TUJA soov on panustada muusikute arengusse ja toetada intellektuaalse muusikalise maailmavaate kujunemist.

Kontserdielamuste kõrval saab kuulaja festivalil aimu ka Eesti rütmimuusika tulevikust. Kuigi laval astuvad üles tudengid, ei tähenda see allahindlust kvaliteedi osas: programmist leiab mitmekülgseid koosseise, kes oma loominguga annavad au jazzile kui laiale ja värvikale muusikažanrile. Lennukate ja julgete ideedega oskavad noored suurepäraselt üllatada.

Tudengijazz toimub 6.- 10. märtsil viies Eesti linnas: Tallinnas, Tartus, Haapsalus, Sillamäel ja Viljandis. Festivalil esineb 15 koosseisu Eestist, Rootsist ja Poolast. Lisaks esinevad 10. märtsil Tallinnas Philly Joe’s toimuval kontserdil Göteborgi muusikaakadeemia ja Eesti muusikaakadeemia vahetusprojekti ansamblid.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: