Nädala playlist: öistes tuledes James Blake, põrkav Goldie ja retroudus Timberlake

Goldie
Goldie Autor/allikas: Facebook

Üks nädal jäi vahele, aga nüüd on nädala playlist jälle tagasi. Eesti muusikat sel korral tabelisse ei mahtunud, kuid selle võrra on muusikaline spekter veel laiem ja mitmekülgsem.

Gaasi lükkab kohe põhja Goldie, kes koos Skeptaga sai hakkama ülimõnusa retropõrkega, kahju ainult, et "Upstart - Road Trip" napilt üle kahe minuti pikk on. Ka FaltyDL on verminud suurepärase tantsumuusika pärli, uuelt EP'lt "Three Rooms", mis tervikuna pole tippteos, aga "Small Rooms (Fake Smiling Faces)" on eriti raju bassimuusika parimal kujul.

Kui alguses läheb kohe kütmiseks, siis tegelikult on ka pehmust ja ilu. James Blake kihutab enda loos "If The Car Beside You Moves Ahead" mööda öiseid linnatänavaid, aga lendab seejuures täie hooga mõtisklevatesse unenägudesse. Erootilise popi meister Rhye tuli välja teise albumiga, "Feel Your Weight" on ainult üks väike suutäis sealt pealt, tegelikult väärib kogu plaat kuulamist. Ka Justin Timberlake andis välja juba kriitikutelt üsna valustalt tappa saanud plaadi "Man of the Woods", kuid seal on siiski ka väärt asju, "Midnight Summer Jam" on hea näide.

Hip-hopis juhtus ka vahepeal igasugu põnevaid asju. Oleks nagu sattunud aastasse 2003, aga tõepoolest, Busta Rhymes, Missy Elliott ja Kelly Rowland andsid koos loo välja. Mõnus muusikaline ajamasin, samamoodi toimib ka Childish Gambino värskelt uuesti välja lastud esimene EP, millelt lugu "Lights Turned On" heidab kuulajate ette mudruse räpibängeri. Aga on ka moodsaid asju, Migos enda uue plaadiga "Culture II" ja Kendrick Lamar koos The Weeknd'iga loos "Pray For Me".

Tantsumuusikas on veel põnevaid asju - DJ Koze topeltsingel on talle vastavalt täiesti suurepärane ning mõlemad lood on playlistis, uus Throwing Snow lugu on kosmiline kõle kolistamine ja Road Hog, üldiselt tuntud ka kui Galcher Lustwerk, viib vaataja rändama koos põksuva sündi ja tervata trummidega.

Ja sinna vahele mahub veel kõike muud - pisut indie't, ambient'i ja isegi ühe loo jagu reggae't. Kuulakem!

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: