Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ETV+ saatejuhid proovisid otse-eetris tänavatantsu õppida

Projekti "Eesti tantsib" üks koreograafidest, Alisa Tsitseronova, käis ETV+ hommikusaates "Kohv+" ja aitas saatejuhtidel tänavatantsu esimesed sammud selgeks õppida.

Eesti 100. sünnipäeva puhul saavad kõik inimesed teha vabariigile kingituse ning õppida ära üks tants, mis just selleks puhuks valminud.

Projekt kannab nime "Eesti tantsib" ning oodatud on kõik huvilised, sõpruskonnad, töökollektiivid jne. Ära saab õppida viis tantsu ning saata oma video seejärel ERR-ile.

Üks viiest võimalikust on tänavatants, mille autoriks on tunnustatud tantsija ja koreograaf Alisa Tsitseronova. "Selle "Eesti tantsib" projekti ideeks on esitada n-ö väljakutse kogu Eestile," rääkis Tsitseronova saates "Kohv+". Tema sõnul on kampaania eesmärgiks näidata, et tants ei pea sugugi olema midagi keerulist, vaid otse vastupidi - tegemist on kerge ja lõbusa ettevõtmisega.

Projekt sai alguse Soome100 tegemistest ning oli üle lahe ääretult populaarne. Nüüd ulatati teatepulk üle Eestile, et ka siinsed inimesed vabariigi sünnipäeva puhul jalga keerutama panna. Tsitseronova usub, et ka meil on ääretult palju tantsuhuvilisi kollektiive ja lapsi, kelle abil õnnestub Eestil projekt sama suureks tantsida nagu naaberriigilgi.

"Projektis osalemine on väga lihtne," selgitas koreograaf. Tuleb minna lehele err.ee/eestitantsib, valida välja video, mis teile meeldib ning õppida tantsusammud selgeks." Ta rõhutas, et alati võib panna juurde midagi isikupärast ning ei pea üldse muretsema, et kõik oleks just nii nagu koreograaf ette teeb.

Üheks oma lemmiknäiteks juba praeguseks laekunud videotest peab Tsitseronova Eesti vabaõhumuuseumi loodud tänavatantsu Alisa koreograafiale. Saatejuht Jelena Solomina tõi eraldi välja ka Pärnu Ratastooli Klubi rühmituse Silver Wheelsi tantsitud balleti, mis talle väga sümpatiseeris. Ka Andrei Titovil oli juba tekkinud oma lemmik ning selleks oli rabas räätsadel esitatud showtants, mille taga seisis tantsuansambel Lee.

Alisa pani Jelena ja Andrei ka omamoodi väljakutse ette ning õpetas neile otse-eetris selgeks enda loodud tänavatantsu esimesed sammud. Toe Tagi muusikale tehtud tänavatantsu ning ülejäänud tantsustiile saad vaadata lehel err.ee/eestitantsib ning ka ise projektis kaasa lüüa.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: