Teenetemärgi pälvinud bussijuht: sellist päeva ei soovitaks kellelegi

Foto: Vikerraadio

49-aastase staažiga bussijuht Toomas Aguraiuja pälvib tänavu presidendilt teenetemärgi. Mees, kes sai rõõmsast uudisest teada eile, tunnistas, et nii sündmusterohket päeva ta teistele ei soovitaks.

"See on kahe otsaga asi. Nagu ei soovitaks kellelegi sellist päeva, sest kutsuti välja töö juurde. Ma ei teadnud, miks. Öeldi, et pane lips ette, panin lipsu ette. Mul oli vaba päev ja läksin kontorisse oma logistiku juurde ja siis sadas "Aktuaalne kaamera" sisse," meenutas Aguraiuja "Vikerhommikus".

Lõpuks oli busspargis ülejäänudki Eesti meedia. "Ma ei ole harjunud sellise tähelepanuga ja selliste soovidega," tunnistas tagasihoidlik Aguraiuja.

Selleks, et meediatähelepanust taastuda, sai Aguraiuja täna ka vaba päeva. "See ei lõppe ju, juba hommikul vara tulid sõnumid," tõdes mees.  

Aguraiuja on bussijuhitööd teinud 49 aastat ning seda ilma suuremate õnnetusteta. Kogenud juht jagas nõu, kuidas liikluses keeruliste ilmastikuoludega toime tulla. "Neid hommikuid on väga tihti, kui on selline olukord väljas. Eestis pole hullu, tuleb pingsamalt jälgida, mida teised teevad. Iseenda peale võid kindel olla, kuna kogemus on nii suur. Meil on sile maa ja seda saab kõike reguleerida kiiruse ja suhtumisega. Austusega teistesse inimestesse tuleb sõita, siis ei juhtu midagi," ütles mees.

Ta rõhutas, et halbade ilmaoludega hommikutel tuleks unustada kiirustamine ja möödasõidud. "Möödasõit on kõige drastilisem asi, mis võib selliste ilmadega olla. Meie inimeste seas on ka selliseid nõelujaid, kes teevad olukorra jubedaks. Tartu maantee on kitsas ja ohtlik tee ja ikka leidub mõni uljaspea, kes rikub ära kogu sujuvuse," tõdes mees.

Aguraiuja rääkis ka bussireisijatest, kellega ta igapäevatöös kokku puutub ja tunnistas, et suur osa aktsepteerib bussijuhi tööd ja on koostööaldis. "Hea bussireisija on empaatiline kaasreisijate ja bussijuhi suhtes, ei tule sinna ainult irisema ja otsima vigu," rääkis Aguraiuja.

Ta lisas, et bussijuhile on meeldiv tunnustus, kui reisijad bussist väljudes teda tänavad. "On ka selliseid, kes lähevad välja ja turtsuvad. Võib-olla tal oli palav või külm, aga seda tuleb mulle öelda. Mina vaatan aparaadi pealt, mis vagunis toimub, aga seda tuleb öelda, siis ma püüan midagi teha," õpetas bussijuht.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: