Saaremaa vanim mees saab 100-aastaseks ({{commentsTotal}})

Saaremaa vanim mees on Andrei Lempu, kes saab 4. veebruaril 100-aastaseks. Laupäeval käisid Lemput õnnitlemas sõbrad, sugulased ja tuttavad.

Vanim Eestis elav naine on 107- ja mees 103-aastane. Kokku on praegu Eestis 133 inimest, kel vanust 100 ja enam aastat. Nendest ainult 14 on mehed ja ülejäänud 119 naised, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Pühapäeval saavad 100-aastaseks veel üks naine ja mees. Üht neist - Saaremaa vanimat meest Andrei Lemput - käisid sõbrad, sugulased ja tuttavad juba laupäeval väärika tähtpäeva puhul õnnitlemas.

Lempu enda arvates on tal 100-aastaseks aidanud elada töö tegemine. "Kerge on sedamoodi ära elada küll, kui sul süüa-juua on ja tööd ka - siis on hea elada," ütles ta.

"Ma olen teinud palju tööd. Nii hullusi töid kui ka paremaid töid on tehtud. Aga 1960. ja 1970. aastad olid kõige paremad, siis raha hakkas jooksma ja meil sai kolhoos miljonär-kolhoosiks," meenutas Lempu.

Praegu on 100-aastaseks saava mehe sõnul tema jaoks kõige raskem aeg. "Jalg on haige," selgitas ta.

Hulga valitsusi näinud Lempul on praeguse Eesti valitsuse kohta nii kiidusõnu kui kriitikat. "Ei, mis praegu viga on, pensioni pannakse ikka juurde natuke haaval. Aga nad ei saa seal hakkama omavahel ju. Neid jala taha panijaid on ju palju," ütles ta.

Saare maakonnas elab 100-aastasi hetkel kolm - kaks naist Saaremaal ja üks naine Muhus.

Vanim elus olev saarlane on Marta Kivi, kes saab 5. veebruaril 106-aastaseks. Ta elab Kohilas.

Vanim naine Eestis on sündinud 25.10.1910, vanim mees 27.08.1914.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: