LapiButiigi perenaise käe all valmivad nõukaaegsetest kangastest värvilised tekid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

"Maahommik" käis Märjamaal külas blogijal ja LapiButiigi perenaisel Airi Evestusel.

Evestusele meeldivad väga nõukaaegsed kangad, mis inimestel tihti täiesti uuena pikaks ajaks kappidesse seisma jäänud ning toovad talle sageli kasutamiseks. Lapitööks sobivad muidugi ka taaskasutatavad materjalid nagu näiteks vanad kardinad ja kitlid. "On ka uusi kangaid, aga mitte tänapäevaseid, neid ma kasutan väga vähe. Need mulle väga ei meeldi," sõnas Evestus.

Naise sõnul on tal väike hirm, et ükskord peavad inimestel ju nõukaaegsed kangavarud kodudes otsa lõppema, kuid praegu tal igatahes materjali jagub.

Enne lapitekkide juurde jõudmist töötas Airi hoopis klienditeenindajana. Käsitöö tegemise huvi tekkis tal alles pärast lapse sündi. Lõikeid talle võtta ei meeldi ning rõivaid seega tema õmblusmasina alt ei tule, lapitehnika on aga täpselt sobiv.

Alguses oli tellimusi muidugi vähe, kuid Airi tegi endale blogi, kus hakkas töid näitama. Positiivne tagasiside veebis andis tegemisindu juurde.

Aastas valmib pea paarsada lapitekki.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: