Kodutütred ehitasid Siimustisse põgenemistoa ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Mitmes Eesti paigas pakuvad põnevust ja koguvad populaarsust põgenemistoad, kust vihjete abil kuidagi välja peab pääsema. Ka Jõgeva lähedal Siimustis on nüüd põgenemistuba, mille ehitasid noored kodutütred.

Siimusti põgenemistoas tuleb metsavennal kõigepealt vanglast välja saada, siis kuidagi kodupunkrisse jõuda ja siis juba sujuvalt lageda taeva alla välja jõuda, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kõigepealt te satute vanglasse, mis oli kunagi Kawe kelder, mis 1941. aastal oli vangla. Teil pannakse käed raudu ning te peate sealt välja põgenema," kirjeldas üks põgenemistoa loojatest Birgit Lill.

See, et noorte enda meisterdatud põgenemistoas peab läbima just metsavendade-teemalise põgenemisraja ei ole sugugi juhuslik. Tüdrukud, kes toa valmis tegid, on ühtlasi ka tublid kodutütred. Mõistatused, mis toast välja pääsemiseks lahendada tuleb, on kõik nende endi välja mõeldud.

Enne kui tüdrukud põgenemistuba ehitama hakkasid, ei olnud nad kordagi ise sarnases kohas käinud.

"Kui meil see idee tuli, siis me panime grupi kokku ja läksime esimest korda põgenema," ütles Agnes Värk.

"Ei taha väga kopeerida ülesandeid. Me olime ülesannete mõtlemisel väga loovad ja proovisime midagi teistsugust välja mõelda," rääkis Anna-Liis Rähn.

Lahendused ei ole aga sugugi lihtsad. Õigete vastuste ja uksi avavate võtmete leidmine nõuab nutikust ja leidlikkust. Seni on pelgalt esimesest toast välja pääsemiseks kulutatud isegi kolmveerand tundi.

"Jõgeva põgenemistoa kaks noormeest, kes eelmisel aastal tegid põgenemistoa Jõgevale, käisid seda eelmisel pühapäeval läbi tegemas ja nemad ütlesid, et see on lausa uskumatu, et noored suutsid teha mitu korda vägevama põgenemistoa, kui nende oma oli," rääkis põgenemistoa idee autor, Siimusti noortekeskuse noorsootöötaja Laidi Grauen.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: