Kümned õpilased võtsid mõõtu Tartu rahulepingu aastapäeva mälumängus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Tartus kogunes Jaan Poska gümnaasiumisse enam kui 70 õpilast, et Tartu rahulepingu 98. aastapäeva puhul omavahel mälumängus mõõtu võtta. Küsimused puudutasid nii Vabadussõda, Tartu rahu kui ka Eesti Vabariiki.

98 aastat tagasi allkirjastas Jaan Poska praeguses temanimelises gümnaasiumihoones Tartu rahulepingu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Neljapäeval ülelinnalisele mälumängule kogunenud õpilaste sõnul on mälumäng hea meelelahutus, et mõistust teritada. Näiteks pidid noored vihjete abil välja nuputama, milline on Eesti väikseim linn ja mis oli tuntud tegelaste Suure Tõllu, Toonela ja Wibulase ühine nimetaja Vabadussõja päevil. Õiged vastused nendele küsimustele on Mõisaküla ja soomusautod.

"Kui me kõik teame, et Tartu rahulepingu sõlmimist Eesti poolel esindajana juhtis Jaan Poska, kes ka sellel väga kuulsal pildil allkirja andmas on /../, siis kahtlemata väga positiivne väga andekas on ju küsida, et kes need ülejäänud tema kõrval piltidel on," rääkis mälumängu koostaja, Jaan Poska gümnaasiumi ühiskonna- ja ajalooõpetaja Indrek Pajur.

"Kui on üldteadmised, mida õpetatakse tunnis, siis neid ei ole väga mõtet küsida, need jäävad pigem kontrolltööde teemadeks. Ma arvan, et ühiskonnaõpetuse tunnis on ka see, et /.../ kui sa loedki ajalehti ja jälgid, mis ühiskonnas toimub, siis see tund on sulle nagu kordamiseks, et sa uut ei õpi, aga silmaringi laiendamine ja enda arendamine tuleb alati kasuks," rääkisid 12. klassi õpilased Killu ja Oskar.

Mälumänguhuvilised noored tõdevad, et ehkki guugeldades saaks vastuseid ja fakte teada vaid loetud sekunditega, on oluline teadmisi meeles pidada.

"Guugeldada on alati võimalik, aga vestlust arendada ilma nutiseadmeteta on minu arust palju mõnusam ja kui sa saad tuua fakte ja argumenteerimisoskust arendada. Teadmised just loovadki sulle maailmapildi, mille järgi sa suudad ise paremini otsuseid teha. Guugeldada on alati tore, aga kui sul põhiteadmised on puudu, siis sa isegi ei tea mida guugeldada," ütlesid Killu ja Oskar.

Tartu rahule pühendatud mälumängule kogunesid Tartu õpilased seitsmendat korda.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: