Karjast välja heidetud konik Shrek elab kärgpereelu kitsede ja lammastega ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Poolmetsik hobune ehk konik Shrek jõudis Eestisse seitsme aasta eest koos mõnekümne liigikaaslasega Hollandist, et korrastada siinseid puisniite. Täna aga elab Shrek omamoodi kärgperes koos kitsede ja lammastega. Ta tuli Pärnumaale Saarde valda Pärnaõue-nimelisse tallu pärast seda, kui teised hobused ta karjast välja heitsid. Pererahvas arvab, et kehva välimuse pärast.

"Teised hobused olid ilusad, aga see oli sellise koleda näoga, alguses tundus, ja siis me panimegi talle Shrek nimeks," rääkis Pärnaõue talu perenaine Malle Vilinurm.

Pärast seda, kui Shrek talusse omavoliliselt tuli, ära ta enam minna ei tahtnud.

"Ei, ta on võtnud selle karja juhtimise oma peale, kuna mul teisi hobuseid enam ei ole, siis ta karjatab mul neid lambaid ja kitsi, et selline tore kooslus," ütles Pärnaõue talu peremees Aleksander Vilinurm.

"Aga kui lambad üle käte lähevad ja teda toidulaua juurde ei lase, siis ta valib mõne välja, võtab hammastega turjast kinni, sakutab natuke ja viskab siis paar meetrit eemale. Siis on mõneks ajaks rahu majas ja lambad hoiavad eemale, aga unustavad õige pea ära," rääkis Aleksander Vilinurm.

Metsikud konikud Autor: ERR

Shrek on pärit ligi 80-pealisest karjast, kes elavad Saarde vallas Pärnumaal metsikut elu. Sellest olenemata on loomad väga sõbralikud ja uudishimulikud, olgugi et vaba pidamine tähendab, et teinekord on mõnel peremehel ümber aetud mesilastaru, ära tallatud peenar või näksitud silopall.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: