90-aastaseks saanud Kihnu Virve läheb pereansambliga ringreisile

Foto: kuvatõmmis

Eile oma 90. sünnipäeva pidanud Kihnu Virve ei rääkinud peol sõnagi vanainimese raskest elust. Hoopis rõõmustas, et tiivad ikka veel kannavad ja saab pereansambliga tuurile minna.

Juubelit pidas Virve õigel päeval kodus, suurem pralle toimub laupäeval rahvamajas. Ja kui kodus olid kohal valdavalt pereliikmed ja lähedased sõbrad, helistes telefon pidevalt ja Virve viskas helistajatega nalja. Nii saadi kaugemalgi peost osa.

Nii vahendas Virve helistajatele muigamisi peoga kaasnevaid muresid. "Mul on praegu kibekiire. Mul on nii suur tantsuhoog sees, et ma ei tea, mis ma ära teen. Täna on mul meeste valik nii suur, et ma ei tea. Noored ja vanemad ja rikkamad ja vaesemad ja suuremad ja väiksemad. Ja kui ma veel hästi toplaid liigutan, siis on kindlasti kõik minu."

Virvel juba igav ei hakka. Valmimas on uus plaat ja peatselt läheb ta pereansambliga ringreisile.

"Me lähme nüüd tuuri peale veel üheksakümneaastasena. Lähme Pärnu, siis lähme Tartu ja lõpuks läheme Tallinnast ka läbi. Ja nii kaua, kui tiivad kannavad ja lendu saab tõusta, nii kaua mina olen ikka väljas. Aga kui tiivad ära murduvad, siis enam ei saa, eks," arutles juubilar Virve Köster.

Virve on tõeline Kihnu sümbol, tema nime kannab mandriga ühendust pidav praam. Virve optimismist tasub eeskuju võtta.

"Ta väldib stressi, nii et ta jätab kõik olmemured kõrvale. Ta ongi vaba. Kui tal on ikka tuju ja vaja pidu pidada või tantsida või laulda, siis ta võib ka näiteks jätta töömured, mis teisi inimesi vaevavad, ja rahulikult elada sellist rõõmsat ja positiivset elu. Ja teiste maailma selle läbi rikastada," iseloomustas sünnipäevalast SA Kihnu Kultuuriruum juhataja Mare Mätas.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: