Maksud sõidavad Lätti Tallinna korraldaja: see ei ole alkoralli ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

24. veebruaril toimub üle Eesti aktsioon "Maksud sõidavad Lätti", millega tahetakse protestida Eesti aktsiisipoliitika vastu. Ürituse ühe korraldaja sõnul ei ole ettevõtmisel alkoholiga midagi pistmist.

"See ei ole alkoralli, siin ei ole alkoholiga mingit pistmist. See on seotud sellega, et aktsiisimaksud on Eestis niivõrd kõrgeks läinud ja laekumised on nii väiksed olnud ja seepärast me üritame võidelda sellega," selgitas "Ringvaatele" aktsiooni "Maksud sõidavad Lätti" Tallinna korraldaja Guido Arusoo.

Aktsioonist osavõtjad kavatsevad 24. veebruaril sõita Lätti ja kogu oma raha seal maha laristada, nagu selgitas Arusoo.

"Võimalik, et osad ostavad alkoholi, aga me ei ole seda propageerinud ja me nüüd ei soovi ise ka sinna minna, et nüüd alkoholi osta, kindlasti mitte. Kõike võib osta, sa võid toitu osta, ehitusmaterjali, mida iganes. Aga mitte just alkoholi pärast, see ei ole eesmärk," lisas ta.

"Koguneme Tallinnas 24. veebruari hommikul Laagri Maksimarketi ees alates kella 8.30-st ja hiljemalt 9.30 stardime Pärnu poole, seal saame kokku Pärnu grupiga, ületame piiri ja lähme edasi siis Matsalatsa poole."

Praeguseks on end Facebookis üritusel osalejaks märkinud 3600 inimest, huvitatud on 8700 inimest.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: