Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tallinn Music Weeki konverents laiendab teemaderingi ja kolib Kultuurikatlasse

TMW
TMW Autor/allikas: Aleksander Puumets/ERR

2. –8. aprillini toimub juba kümnendat korda rahvusvaheline uue muusika ja linnakultuuri festival Tallinn Music Week (TMW). Sündmuse raames aset leidva konverentsi avab president Kersti Kaljulaid.

TMW juubelifestivali raames 6. –7. aprillil toimuval konverentsil Creative Impact esinevad ettekannete ja aruteludega nii erinevate loomevaldkondade esindajad ja poliitikakujundajad kui ka valdkondadeülesed visionäärid. Tänavusel konverentsil keskendutakse süvitsi neljale fookusteemale, milleks on muusikatööstuse arengusuunad, uus majandus, inimkesksed linnad ning disainmõtlemine. Läbivateks märksõnadeks on ka tulevikuoskused, sooline võrdõiguslikkus, kodanikuaktivism ja kestlik areng.

Eesti Disainikeskuse endise juhi Jane Oblikase eestvedamisel on TMW kokku pannud disainmõtlemise teemaploki, mis pakub lisaks aruteludele ka mitmesuguseid praktikume, muuhulgas Narva linna tulevikuvisiooni kujundamist. Vastavat musklit treenivad teiste seas DesignThinkers akadeemia asutaja Arne van Oosterom, tervislikumate ja turvalisemate igapäevaotsuste langetamise suunas "müksamise" ehk nudgingu ekspert Sille Krukow ja loova ärikooli Hyper Island esindajad.

Sellest, mis teeb linnad konkurentsivõimeliseks ning kuidas mõõta avaliku ruumi kvaliteeti, räägivad Jeruusalemmas ja New Yorgis kohakujunduse ning kogukonna planeerimisega tegelenud Elka Gotfryd mittetulunduslikust organisatsioonist Project for Public Spaces ning urbanist Teele Pehk. Linnade ööelust – klubiskeene õigustest tööhõive, transpordi ja turvalisuseni – kõnelevad mittetulundusühingu Creative Footprint ja Berliini undergroundmuusika klubisid ühendava platvormi Clubcommission rajaja Lutz Leichsenring ning Amsterdami öölinnapea Mirik Milan. Teema juhatab sisse just TMW-l ilmavalgust nägeva ööelu juhendi "A Guide To Managing Your Night Time Economy" esitlus.

Finantsmaailma seninägematute demokraatia-lubadustega turgutanud krüptorahaga seotud vabadustest ja vastutusest ning Estcoini võimalikkusest räägib Forbesi tehnoloogia ja majanduse valdkonna "30 alla 30-aastast" edetabeli tipus trooniv e-residentsuse tegevdirektor Kaspar Korjus.

Muusikatööstuse seni üsna meestekeskse status quo muutmisele pühendunud üleeuroopalise Keychange projekti raames koguneb Tallinna 60 naismuusikut ning -loovtööstuse professionaali, et osaleda konverentsiga paralleelselt kulgevas Creative Lab arenguprogrammis. Programmi juhendajateks on Briti Impeeriumi Ordeni kavalerist ärijuhtimise mentor Remi Harris ning muuhulgas nii Islandi kui ka Soome muusikaekspordi kontoritega koostööd teinud nõustamisspetsialist Tamara Gal-On.

Muusikateemalistel paneelidel lahatakse ka kauaoodatud autoriõiguse reformi hetkeseisu ja Euroopa muusikatööstuse tulevikuperspektiive, analüüsitakse digiajastu tuluallikaid ja kaardistatakse Aasias ning endise sotsialismileeris avanevaid uusi turge.

Tulevikutööstuse suundi lahkavate arutelupaneelide ning tulemuslahendustele orienteeritud praktikumide kõrval pakub TMW konverents ka lugusid loometööd suunavatest jõududest ning kultuuride ja põlvkondade vahelisest suhtlusest. 

Tänavu esmakordselt Kultuurikatlas aset leidva konverentsi avab reedel, 6. aprillil tervituskõnega president Kersti Kaljulaid.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: