Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Koolitantsu 24. hooaeg jätkub Kuressaares

{{1516874460000 | amCalendar}}
koolitants
koolitants

26. jaanuaril sai Hiiu Valla Kultuuri ja Vaba Aja Keskusest Kärdlas alguse iga-aastane tantsukunsti ja tantsuhariduse festival Koolitants, mis sel aastal on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale.

Sünnipäevahõngulise festivali teema on "Kingitused Eestile". Sel puhul on Koolitants kutsunud tantsuõpetajaid ja koreograafe üles läbi tantsu jutustama omi tundeid ja lugusid Eestist.

Finaalkontserdile edasipääsenud ja eripreemiate saajad kuulutab professionaalsetest tantsukunstnikest ja koreograafidest koosnev žürii koosseisus Eliisa Sirelpuu, Kaja Kreitzberg ja Aleksandr Žemžurov välja iga kontserdi lõpul.

Festivali peakorraldaja Raido Bergstein lisas, et Koolitantsu eesmärgiks on tantsuhuvilistele noortele pakkuda mõnusas ja sõbralikus vormis festivali, kus üksteisele esineda, ennast teistega võrrelda ja teistelt õppida. "Koolitants on hea platvorm ka tantsuõpetajatele, kes saavad teiste kolleegide töid vaadata. Lisaks pakub festival läbi erinevate lisategevuste väljakutseid andekatele noortele tantsijatele üle Eesti."

Tantsufestivalil toimub sel aastal 14 maakondlikku tantsupäeva. Teiste seas on Koolitantsul suur rõõm olla tantsupäevaga tagasi Kuressaares. Finaalkontserdid koos üllatustega toimuvad taaskord Eestimaa südames Paides aprilli keskel.

Täienenud on tantsužanrite rivi. Lisaks tuttavatele eesti -, laste -, show -, tänava -, kooli – ja vabatantsu žanritele on uute tantsužanritena festivalil esindatud rahvaste tantsud ja kaasaegne jazz, mis tõstavad osalevate žanrite arvu kaheksani. Erilist tähelepanu pöörab Koolitants sünnipäeva-aastal tantsude helikujundusele, kus eesti-, laste-, kooli- ja vabatantsu žanrites on sel aastal kohustuslik kasutada eesti heliloojate loomingut.

Ka sel aastal saadab žürii finaali poole teele Jokkerid, kes selguvad pärast kõikide tantsupäevade ära vaatamist märtsis.

Maakondlike tantsupäevade õhtujuht on Kadri Toomsalu.

Koolitants jätkab traditsiooni tuua festivali lavadele andekad noored tantsijad tunnustatud koreograafide lavastustes. Nii saab kõikide maakondlike tantsupäevade kontsertidel näha ka Koolitantsu Kompanii kaheksanda lennu kaasaegse jazzi žanris lavastust "Minu rada", koreograaf Eliisa Sirelpuu. Lavastuses tantsivad Greetel Joanna Võrk, Alexandra Katariina Org ja Margarita Oja.

Konkursid Koolitantsu Kompanii järgmistesse lavastustesse algavad veebruaris.

Maakondlike tantsupäevade kuupäevad:

26. jaanuar Hiiu Valla Kultuuri ja Vaba Aja Keskus / Hiiumaa

27. jaanuar Kuressaare Kultuurikeskus / Saare- ja Läänemaa

28. jaanuar Kohtla-Järve Kultuurikeskus / Ida- ja Lääne-Virumaa

2. veebruar Paide Muusika- ja Teatrimaja / Järva- ja Raplamaa

3. veebruar Valga Kultuuri- ja Huvialakeskus / Valgamaa

4. veebruar Võru Kannel / Võru- ja Põlvamaa

10. veebruar Sakala Keskus / Viljandimaa

11. veebruar Pärnu Kontserdimaja / Pärnumaa

17. veebruar Jõgeva Kultuurikeskus / Jõgevamaa

18. veebruar Teater Vanemuine väike maja / Tartumaa

19. veebruar Teater Vanemuine suur maja / Tartumaa

9. märts Viimsi Kool / Harjumaa

10. märts Salme Kultuurikeskus / Tallinn

11. märts Salme Kultuurikeskus / Tallinn

Koolitantsu finaalkontserdid toimuvad 14. ja 15. aprillil Paide Muusika- ja Teatrimajas.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: