Haapsalu automudelite rada on üks Euroopa pikemaid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Haapsalu Noorte Huvikeskuse katusekorrusel asub uus automudelite rada, mis on üks Euroopa pikemaid. 46-meetrise raja esimene suurem võistlus tõi sel nädalavahetusel kohale nii Balti riikide kui ka Soome parimad mudelisportlased.

Kohaliku mudelismiringi eestvedaja sõnul on Haapsalus asuv rada Eestis kõige moodsam ja uhkem, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Automudelism on hobi, millest saab nutiajastul palju kasu.

"See teeb maksimumkasu, et oskad natukene midagi oma kätega teha ja kõik see asi kandub ju edasi edaspidisesse ellu. Oskad järgmistel asjadel kodus midagi vahetada, lihtsamaid asju kokku panna, lahti teha - kõik on sellega seotud," selgitas Haapsalu Noorte Huvikeskuse mudelismiringi eestvedaja Margus Jõgilane.

Raja ehitaja oli kahekordne automudelismi maailmameister, lätlane Janis Nabokins, kes oli ka ise Haapsalus peetaval Balti karika etapil kohal.

Nagu suurte autode puhulgi on ka mudelismis erinevad võistlusklassid.

"Sul peab olema väga hea reaktsioonikiirus, et autosid kontrollida. Eile treeningul murdsime rajarekordi, nüüd on see kiirem kui neli sekundit ühel ringil ja see on uskumatult kiire," rääkis Nabokins.

Jõgilaine ütles, et heal mudelisportlasel on vaja näpuosavust ja püsivust.

"Mudelid on kõigil võimalik ehitada enam-vähem võrdsete võimalustega ja siis kõik see asi toimima panna ja siis selle sama mudeliga osata sõita," rääkis Jõgilane.

Balti karika etapp ei jää ainsaks Haapsalus peetavaks võistluseks. Juba järgmisel nädalal toimub seal Eesti karika esimene etapp.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: