Märjamaa kellassepa Mihhaili päris esimene kell tiriseb veel endiselt ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Märjamaa raamatukogus saab imetleda sadu kellasid, mille omanik on Ukrainast pärit kellassepp Mihhail Karpenko. Mihhailil on veel praegugi alles tema esimene kell, mis teda väiksena üles äratas.

Kellad on olnud Mihhaili ümber terve elu. Mihhaili isa oli Raplas kellassepp, samuti parandasid kellasid tema vennad. Viimased 15 aastat teenib ise mees sellega elatist. Noorena ei teadnud Mihhail, et tal selline kellahuvi tekib, aga mingil põhjusel hoidis ta oma esimese ajanäitaja alles.

"Minu armas kell. Ajas mind kooli ja karja. Ma käisin karjas ka, ma olin maalaps. See on toodetud Ukrainas. See on meie kodu reliikvia. Majagi ei ole, kus elasime, aga kell on alles," rääkis mees "Maahommikule".

Mihhail Karpenko päris esimene kell. Autor: ERR

Aga ta ei teadnud, et hakkab kellasid lausa koguma, kui selle kella alles hoidis. "Ei teadnud. Ma isegi ei unistanud, et hakkan kellassepaks. Mu esimene tahtmine oli metsavahiks saada. Meil oli metsatehnikum seal ja isegi astusin sisse, aga siis isa sai teada – isa elas ju siin [Eestis, Märjamaal – toim] – ja ütles ei-ei, lõpetad ära selle asja, ja siis vanaisa tõi mind 61. aastal siia ja hakkasingi isa juures [kellasepaks – toim] õppima.

Kusjuures, see kell endiselt tiriseb veel.

Varem töötas Mihhail sõiduõpetajana ja pidas väikest talu. Samal ajal, kui tema otsustas loomapidamisega lõpparve teha, panid uksed kinni Märjamaal tegutsenud kellasepad. Kuna isa oli Mihhailile ametinipid selgeks õpetanud, hakkas ta ise Märjamaal tegutsema ja on nüüd ainus kohalik kellaparandaja.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: