Marju Lauristin: Valdo Pant oli ajakirjaniku musterkuju

Foto: ERR

21. jaanuaril on Valdo Pandi 90. sünniaastapäev ning selleks puhuks meenutas oma kunagist kolleegi professor Marju Lauristin.

Marju Lauristin selgitas, et tema mäletab Valdo Panti ikkagi raadioajakirjanikuna. "Mina läksin raadiosse tööle väga noore ajakirjanikuna 1962. aastal, olin noortetoimetuses ja Pant oma meeskonnaga oli praktiliselt sama koridori peal," ütles ta ja tõdes, et 1964. või 1965. aastal õnnestus tal mõnda aega ka Valdo Pandiga samas toas töötada. "Ruumikitsikus oli suur ja laudu oli ühes toas palju."

"Seda, kuidas Pant töötas ja mismood ta oma töösse suhtus, vaatasime me suure imestusega, ta oli meile väga suur eeskuju," nentis Lauristin ja kinnitas, et ta oli peaaegu nagu ajakirjaniku musterkuju. "Pandis kehastus reporteriideaal, sest ta oli erakordselt uudishimulik, tal koguaeg silm säras ja ta märkas pidevalt erinevaid detaile."

"Ma arvan, et tänapäeval jookseksid kõik produktsioonifirmad Pandile tormi, sest ta oli võimekas just selle tõttu, et ta mõtles ise välja formaadi," mainis Marju Lauristin ja tõi välja, et tema näeb pandilikku vormimängu Indrek Treufeldti autorisaates "Ehitades Eestit".

Lauristini sõnul ei tohi unustada, et Valdo Pant oli füüsikaõpetaja. "Ta naudiks kõiki digivõimalusi meeletult ja võtaks sellest viimast," sõnas ta ja lisas, et Pant ei olnud mingi rindlane ega punane, ta oli ajakirjanik. "Ta meelsus oli ajakirjaniku meelsus, kes tegi head saadet, andis edasi sündmust ja seda infot, mida ta siis sai."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: