Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Mart Normet paneb tuleval hooajal Eesti Laulu ameti maha

Eesti laulu produtsent Mart Normet teatas saates "Hommik Anuga", et paneb oma ameti maha ja tänavune Eesti Laul ning Eurovisiooni lauluvõistlus jäävad tema jaoks viimasteks. Normet selgitas oma otsust sooviga anda iseendale ja ka Eesti Laulule võimalus arengus edasi liikuda.

"Põhiline on, et ei tohi jääda arengus – ei tohi jääda isiklikult, ei tohi jääda selle asjaga [Eesti Lauluga – toim] arengus pidama, mistõttu olen täitsa kindel, et Eesti Laul 11, mis toimub järgmisel aastal, seda korraldab kindlasti juba keegi teine, mitte mina. Aeg on edasi liikuda ja anda see võimalus. Mina tulin siia kümme aastat tagasi, võib-olla kümme aastat nooremad suudavad siia uue energia sisse panna, näha asja teistmoodi," rääkis Normet saates "Hommik Anuga".

Normet selgitas, et on Eesti Laulu puhul tajunud, et kui tuleb kätte moment, kus sa tead kõiki vastuseid ja sul ei ole enam endal küsimusi, siis tuleb lõpetada.

"See on üldse igasuguse arenguga, et kui sa muutud juba selliseks kõiketeadvaks ja suudad ka juba targutada mingil teemal, siis on stopp. Ma tahaks korraks siit välja saada. Ma tahaks teha auditi Eesti Laulule, endale. Võib-olla tulla tagasi viie, mõne aasta pärast. See on kõikidele kasulik, kui vahepeal juhib seda keegi teine."

Küsimusele, mis ta pärast Eesti Laulu edasi tegema hakkab, vastas Normet, et see polegi praegu teada ja ta pole niimoodi üldse planeerindki.

"Ma tahaks praegu ikkagi pühenduda sada protsenti. See ei ole käinud niimoodi, et ma olen paralleelselt koguaeg otsinud ja midagi varuks pannud. See ei ole niimoodi, et mul tuli kuskilt super pakkumine – tõsi, pakkumisi on olnud – aga see ei ole selle pärast," selgitas Normet.

Pärast Eurovisiooni on Normet seega vähemalt korraks täiesti vaba. "Siis saab otsustada, kas teha ERR-is midagi lahedat edasi, kus ma olen nüüd olnud juba kümmekond aastat, või midagi hoopis muud. See on kasulik, see on väga hea. Vahepeal on vaja vaadata asju kõrvalt ja ei pea endale üldse ahnitsema kõike."

ETV peatoimetaja Marje Jurtšenko kinnitas, et Mart on tõepoolest seda meelt, et teeb selleaastase Eesti Laulu ära ja annab seejärel selle suurprojekti uutesse kätesse üle.

"Ta on seda pea 10 aastat suure pühendumuse ja energiaga lennutanud ja tuleb tema edasi liikumise soovi mõista. Me pole veel otsustanud, mil moel leiame projektile uue vedaja, aga ega see saladuseks jää. Ma väga loodan, et Mart leiab uued väljakutsed ERRis ja Eesti laul jätkub kindlasti, ilma selleta ERRi ette ei kujuta," lisas Jurtšenko.

Ka ERR-i juhatuse liige Riina Rõõmus saatis oma tänusõnad Normeti tehtud töö eest.

"Mäletan hästi, kuidas Eesti Laul Heidy Purga ideest sündis. Kogu kontseptsioon mahtus ühele A4 lehele, mida toetas korraldajate vankumatu usk ja tohutu entusiasm. Tänaseks on sellest kasvanud suuresti tänu Mardile eesti popmuusika aasta tippsündmus. Mardi-taoline energiapomm on kingitus igale ettevõtmisele ja kes iganes tema töö üle võtab, peab arvestama, et latt on väga-väga kõrgel. Aitäh, Mart!"

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: