Viiendat korda toimub parmupillile pühendatud festival

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Treski Küünis esinesid Winny Puhh ja Meisterjaan Autor/allikas: Reigo Teervalt

2. kuni 4. veebruarini toimub viiendat korda parmupillifestival, pakkudes erinevaid kontserte ja võimalusi üles astuda vabal laval. 

Parmupillifestival algab 2. veebruaril suure parmupillikontserdiga klubis Sinilind, kus erinevas stiilis parmupillimuusikaga astuvad üles Cätlin Mägi, kes esitleb oma uut sooloplaati, Katariin Raska, Norra parmupillivirtuoos Tom Willy Rustad ja maailmakuulus Ungari parmupillimängija Aron Sczilagy ja Meisterjaan.

"Otsustasime viiendat festivali korraldades programmi laiendada ja veidi suuremat ette võtta. Kui varasemalt on festivalid olnud ühepäevased, siis selleaastane parmupillifestivali programm on lausa kolmepäevane. Festivali eesmärk on tutvustada selle pisikese pilli suuri võimalusi ning eripalgelist muusikat, mida selle pilli peal saab mängida. Lisaks eesti parmupillimuusikale saab avastada ka teiste maade parmupillimuusikat," selgitas festivali algataja ja eestvedaja Cätlin Mägi.

3. veebruaril on Erinevate Tubade Klubisse oodatud huvilised, kel soov parmupilli õppida. Toimuvad õpitoad algajatele ja edasijõudnutele, kuulda saab ungari parmupillitraditsioonist ja õppida ka eesti, ungari ja norra parmupillilugusid meistrite käe all. Oma parmupilli võib kaasa võtta, algajad, kel pilli veel pole saavad kohapeal pilli laenata. "Õppima võivad tulla igas vanuses parmupillihuvilised," ütles festivali korraldaja Kairi Leivo.

Leivo sõnul sobib parmupill hästi nii üksi kui ka koosmänguks. "Õhtul saavadki kõik pilliõppijad ühises orkestris kokku ja näidatakse, mis päeva jooksul ära õpitud. Laupäeval saavad lavale astuda ka kõik soovijad- vabal laval saab kuulda erinevaid parmupillimängu stiile ja eri maade pillimängijaid."

Lisaks ungarlasele ja norrakale viib õpitubasid läbi Eesti parmupillimängijate raskekahurvägi – Cätlin Mägi, Meisterjaan, Juhan Suits, Katariin Raska, Andres Siimann, Ulvi Võsa jt. Pühapäeval esitleb Nukuteatris oma sooloplaati Katariin Raska. Tema uus album „Parmu pill“ on pühendatud Eesti muusikale ning erinevatele parmupillidele. Kolmepäevane festival toob kohale osalejaid mitmest Euroopa riigist. Festivalil saab uudistada ja soetada erinevate maade parmupille. Osta saab ka eesti parmupille, mis on valminud Priit Moppeli meistrikäe all.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: