Koolitantsu kontserte juhib tänavu Lottena tuttav Kadri Toomsalu ({{commentsTotal}})

Kadri Toomsalu Lotte rollis 2017. aasta Koolitantsul
Kadri Toomsalu Lotte rollis 2017. aasta Koolitantsul Autor/allikas: Ekaterina Soorsk

Koolitantsu festivali maakondlike tantsupäevade ja finaalkontsertide juhirolli võtab tänavu enda kätte Kadri Toomsalu, kes seda ka möödunud aastal Lotte tegelaskuju abil tegi.

Kui läinud aastal oli lisaks Lottele õhtujuhina laval ka Aleksandr Žemžurov, siis viimasel on tänavu festivali raames hoopis teine roll täita ning kontserte viib läbi Kadri üksinda.

Toomsalu sõnul on tal tänu kord juba läbi tehtud trallile ettekujutus tulevast olemas ning seega midagi peljata pole. "Pakkusime teineteisele tuge ja energiat, kuid olen kindel, et tunnetan seda kõike tast õhkumas, kuna Sass lööb sel hooajalgi festivalil kaasa," avaldas ta lootust, et kõik sujub ka siis, kui Žemžurov tema kõrval laval pole.

Seda, kas publiku ette jõuab tänavu Lotte, Kadri või hoopis keegi kolmas, Toomsalu veel avaldada ei taha. "Ennekõike loodan, et ma ikka jõuan Koolitantsule. Olen küll festivali pikisilmi oodanud, aga loomevaldkonna inimese elu on kirju kui lapitekk ja minu praegusel tekil ilutsevad nelja lavastuse, ülikooli, pisikese ettevõtte ja Lotte pilt. Ma arvan, et kui saan siiski nina saali pista, improviseerin," selgitas ta.

Kuigi juba teist aastat Koolitantsul kaasa tegemas, tunnistab Kadri, et tantsuga tal endal väga lähedasi suhteid pole seni olnud. "Mäletan selgelt, kuidas lasteaias välgukiirusel kõige madalama laua alla peitu pugesin, kui rahvatantsutund algamas oli," meenutas ta. "Kuigi põhikoolis hakkasin tänavatantsutrenni ihkama, jäid peale kunsti- ja näitering. Igale poole lihtsalt ei jõua, isegi nõnda erinevate tegevuste vahel tantsiskledes nagu seda läbi elu teinud olen. Selle ja lapaduuga võibki mu tantsuoskuse kokku võtta. Huvi tantsu vastu pole aga kuhugi kadunud. Pulmadeks saab terveks, öeldakse – küllap valsi kõrvale ikka kunagi mõne hip-hopi sammu selgeks õpin."

Tantsust omasemaks peab Toomsalu hoopis sõnakunsti. "Tunnen end kindlamalt, kui sean ritta sõnu mitte tantsusamme. Samas meeldib mulle laval kõnekeelest rohkem kehakeelt kasutada, sest see jätab ruumi kujutlus- ja arutlusvõimele. Me tulistjalu-nina-maas-ühiskonnas on selliste elementaarsete oskuste arendamine üha kiiremini punase raamatu kaante vahele nihkumas," avaldas ta.

Koolitantsu festivalilt ootab Kadri peamiselt möödunud aastalgi kogetud emotsioone. "Oli üllatusmomente, naeruturtsatusi, liigutuspisaraid, kananahka, ülevust, mõttesügavust," loetles ta. Samas avaldas, et kardab veidi nii ajakavas püsimist kui ka juhuslikke pause ja takistusi, mis kontserdil ette tulla võivad.

Koolitants alustab maakondlike tantsupäevadega 26. jaanuaril Hiiumaal. Finaalkontserdid toimuvad 14.-15. aprillil Paides.

Toimetaja: Kerttu KaldojaHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: