Invaliidsuspensionil juhtkoer otsib uut kodu

15-aastaselt nägemise kaotanud Maarja Haameri asendamatuks abiliseks oli juhtkoer Emma, kes haigestus ootamatult epilepsiasse. Maarja pidi võtma vastu raske otsuse ning tagastama kaheksa-aastase koera, sest ei saanud temaga enam hakkama.

"Sa lükkad seda kogu aeg edasi, et äkki ikka saab kuidagi, kuigi tegelikult ei saa. Oigasin mitu kuud, et pidin juba ühistranspordis inimeste abi paluma," rääkis Haamer ETV saates "Ringvaade", miks ta otsustas Emma juht- ja abikoerte kooli tagastada.

Emma aitas Maarjat kuus aastat, kuni naine ta tagasi Tartus asuvasse kooli viis. "Emmat ja Maarjat võeti kui paari, neid mõlemat patsutati ja aidati. Ma arvan, et Emma tõi väga palju elevust siia kooli," rääkis Georg Otsa nimelise Tallinna muusikakooli kommunikatsioonijuht Riina Kallas. Samas koolis õpib Maarja flöödimängu.

Emma on nüüd invaliidsuspensionil ja otsib uut armastavat kodu. "Ega see kerge ei ole. Ma mõtlen ta peale ikka palju," ütles Maarja, kes tunneb kogu aeg, et vajab oma käe otsa Emmat.

Maarja tõdes, et Emma kasvatas tema iseloomu ning nüüd on aeg anda Emmale elurõõm tagasi.

Naine lisas Emmast rääkides, et koeral on kummaline anne tunda ära narkomaane. "Kui taheti taga ajada, tegi Emma väga kiireid liigutusi selleks, et viia mind sinna, kus on ohutum. Sellise möirge ja urinaga ma ei ole teda enne ega pärast kuulnud," rääkis Maarja usaldusväärsest seltsilisest.

Kui kellelgi tekkis tõsine soov Emmale kodusoojust pakkuda, siis võtke ühendust juht- ja abikoerte kooliga aadressil [email protected].

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: