Ühistransporti on unustatud nii kumminaisi kui ka kummipuu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Vladislava Snurnikova/ERR

Ühistransporti unustatakse igapäevaselt eriskummalisi esemeid. Reporter Hannes Hermaküla käis uurimas, millised on neist veidraimad.

"Kui mahulisematest asjadest rääkida, siis kummipuu, nii et tramm talveaiaga. Ja lisaks on olnud kena pakett, mis koosnes kahest kumminaisest. Üks oli valgenahaline ja teine tõmmu," rääkis Tallinna Linnatranspordi AS juhatuse esimees Enno Tamm ETV saates "Ringvaade".

Hinnalisemad leiud on Tamme sõnul mobiiltelefonid, mis on ühistranspordist leitud ja omanikule tagastatud. Esemeid hoitakse kuus kuud ja siis utiliseeritakse.

"Ringvaate" saatejuht Grete Lõbu tunnistas, et tema on unustanud bussi erinevaid esemeid, eriti palju on sinna jäänud kindaid. "Ma olen võimeline küll unustama. Ma olen välismaal unustanud ühte bussi unustanud maha lapse jope ja teise bussi lapse mütsi," tõdes Lõbu.

Hermaküla tõdes loo käigus, et kindaid on ühistransporti unustatud tõesti palju. Ühtlasi leidis Hermaküla kaotatud asjade seast ratta sisekummi, tuttuued saapad, trenniriided ja rohkelt võtmeid.

Iga päev leitakse ühistranspordist kuni kümme kaotatud eset. "Tõsi, kindlasti on ka üks osa neid asju, mille kaasreisijad on endaga kaasa võtnud," tõdes Tamm.

Kõnekeskuse number, mille kaudu kaotatud esemeid leida, on 6434142.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: