Reinu talus peetakse nutriaid ja pesukarusid, kes on mõlemad Eestis keelatud liikide nimekirjas

Foto: ERR

"Maahommik" käis külas Reinu talus, kus peremees Peeter Raja näitas enda kasvatatavaid nutriaid ja pesukarusid, kes mõlemad on tänaseks Euroopa Liidu seaduste kohaselt ka Eestis keelatud liikide nimerkirjas.

Kui varem said talu nutriad vabalt suures aedikus ringi joosta, siis 2015. aastal jõustunud Euroopa Liidu määruse järgi peavad loomad kinnistes puurides elama. Tänaseks on ka üleminekuperiood läbi, mis tähendab, et kui praegu koduloomadena peetavate nutriate loomulik elutee otsa saab, ei jää neid Eestisse enam mitte ühtegi.

Reinu talu peremees Peeter Raja selgitas, et nutriaid on Eestis peetud üle saja aasta, kuid sellele vaatamata pole nad suutnud siinse loodusega kohaneda. "Ei ole ühtegi, kes üle talve oleks elanud, neid on ikka ära põgenenud farmidest ja erapidajate käest, kui nüüd see loom inimestelt ka ära võtta, siis on päris nukker tegelikult."

"Seda looma on peetud meil 1930. aastatest alatest, kõikvõimalikud asjad on järgi proovitud, lõpptulemus on ikkagi see, et nutria ei saa meie talvistes tingimustes hakkama, just tänu sellele, et ta ei oska varuda talvevarusid, külmaga ta veel saaks hakkama, kui roniks kuskile urgu," tõdes Raja ja tõi välja, et kunagi peeti nutriasid põhilised karusnaha tõttu. "Nutrialiha on koduloomadest kõige parema maitsega, väiketaluniku jaoks on ta hea lihtne toiduallikas."

Lisaks nutriatele elavad Reinu talus ka pesukarud, kes on samuti Eestis tänaseks keelatud liik. Kui nutriate osas teeb keeld nõutuks, siis pesukarude puhul peremees vastu ei vaidle. "Eks pesukarusid on praegu Eestis veel päris mitmeid, Tallinna loomaaias on peotäis isaseid, aga nojah, nende eluiga ei ole ka kuigi pikk nagu koeralgi, 10-12 aastat, ideaaltingimustes mõni veab 15 aastat ka välja."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Maahommik"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: