Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti Muusika Kuulsuste Koja projektijuht Risto Lehiste: unistuste asi on Raimond Valgre akordion

2015. aastal ühendasid Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum ning Eesti muusikud oma jõud ning alustasid Eesti levimuusika ajaloo kogumiskampaaniat eesmärgiga teha 2018. aasta kevadel Eesti Vabariigile 100. juubeliks väärikas kingitus. "Hommik Anuga" saates oli külas Eesti Muusika Kuulsuste Koja projektijuht Risto Lehiste, kes oli saatesse võtnud kaasa mõned esemed, mis jõuavad mais avatavale näitusele.

Eesti Muusika Kuulsuste Koja projektijuht Risto Lehiste sõnul kogub ta Eesti ansamblite ja popmuusikute esemeid selleks, et saaks inimestele näidata, kuidas Eesti levimuusika ei alga alles 1990. aastal, nagu kohati ekslikult arvatakse. "Eesti levimuusikat on tehtud juba sada aastat ja natukene rohkem," kinnitas ta.

"Me oleme näituse ära jaganud kümnesse peatükki, algabki tõesti kõige esimese heliplaadiga, mis 1901. aastal Peterburis salvestati, me oleme lasknud sellest plaadist teha originaalkoopia, see on seal väljas," mainis Lehiste ja lisas, et samuti on näitusel väljas Valgre käsikiri "Muinaslugu muusikas", Valter Ojakääru saksofon, Eest esimene süntesaator, Joel Steinfeldi 12-keelne kitarri ja palju muud.

"Unistuste asi on loomulikult Raimond Valgre akordion, ma ei tea, kas see on alles, selle kohta on räägitud legende," tõdes Eesti Muusika Kuulsuste Koja projektijuht ja lisas, et muusikainstrumentide kõrval on näitusel ka olmelisemaid asju. "Näiteks on meil Marju Läniku legendaarne nahktagi ja Hendrik Sal-Salleri kingad."

Lehiste kinnitas, et neil on näitusel huvitavaid asju väga palju ning nad püüavad sinna lisada ka muusikat ja videomaterjali. "See näitus peab helisema, sest kannab nime on "Vabaduse kõla! Eesti levimuusika lugu"."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Hommik Anuga"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: