Eesti ainus naislõhkemeister Teele Tuuna: igapäevaselt ma ohu peale ei mõtle ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Kairit Leibold/ERR

"Hommik Anuga" saates oli külas Eesti ainus naislõhkemeister, kellel on tänu sellele tööle õnnestunud näha kõrvalt ka suurte Hollywoodi kassahittide eriefektide tegemist.

Meisterlõhkaja Teele Tuuna sõnas, et lõhkamine on hästi põnev ja meeldivalt väljakutsuv teema. "Ma võin öelda, et mõnes mõttes läbi kunsti ma jõudsin sellise tööstusharu juurde, mul on olnud võimalik minna nendele objektidele 1996. aastast, kui minu ema sattus selle firmaga koostööd tegema," selgitas ta ja tõi välja, et tema ema on tänaseks selle firma omanik.

"Alguses oli minu ema sellele vastu, et ma lõhkajaks saaksin, aga ma ei jätnud selle teemaga, see huvitas mind väga," sõnas Tuuna ja mainis, et ta peab alati rõhutama, et tegeleb ainult tööstuslike lõhkeainetega. "Mul on õnnestunud viibida kohal Inglismaal, kus õpetati Omaani politseinikke ära tundma kodus tehtud lõhkeaineid ja lõhkeseadeldisi, samuti näidati, kuidas neid kahjutuks teha."

Teele Tuuna tõi välja, et Inglismaal oli tal võimalik olla ka "Star Warsi" filmimise juures ning näha lähedalt, kuidas eriefekte tehakse just lõhkeainete mõttes. "Kõige huvitavam on see, et plahvatusi on võimalik väga täpselt teha, lõhkeaine tundub inimestele kui materjal, mis võib käituda ettearvamatult, aga tänapäeval on võimalik millisekundi pealt asju ajastada."

"Mina koos oma töökaaslastega oleme enamasti tööl karjääris, kus lõhkame astangult kivi lahti," sõnas ta ja kinnitas, et ta on olnud alati juures, kui neil õnnestub mõne huvitavama projektiga tegeleda. "Mõned aastad tagasi me lasime õhku kaks Kopli korstent, neil oli kolm sekundit kukkumise vahe ja see oli ääretult tore ettevõtmine."

"Üks minu lemmiktöid on see, kui me saame väga palju korraga ära teha, sest lõhkamine on selles suhtes ökonoomne, masinatega tehes kuluks palju kütust, inimaega ja -tööjõudu, see on loodusele palju kahjulikum kui lõhkamine," mainis Tuuna ja lisas, et igapäevaselt ta ohu peale üldse ei mõtle. "Ma mõtlen ohule sellel hetkel, kui olen lõhkeainete lähedal."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Hommik Anuga"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: